FOTO: Ústečtí senioři oslavili MDŽ

  •  

Mezinárodní den žen oslavili ústečtí senioři tradičně velkou akcí v kulturním domě. Zaplněný sál nepatřil jen ženám, ale i mužům. Hosty v úvodu přivítala předsedkyně ústecké i krajské rady seniorů Květoslava Čelišová, která promluvila o nelehké době, ve které jsme se nyní ocitli. „Scházíme se ve dny, kdy pokrokové ženy na celém světě, naše předchůdkyně, bojovaly za lepší práva žen a hlavně za mír. Když se podívám dnes, co se v Evropě děje, je mi smutno, protože mír, začíná být slovem, které není příliš populární. U příležitosti svátku žen bych nám všem přála, aby v naší zemi, v celé Evropě i na celém světě ten mír byl. Aby naše děti i vnoučata vyrůstaly v klidu, bez zbytečných starostí,“ řekla.

Do Domu kultury dorazilo také vedení města. Všem přítomným popřáli příjemnou zábavu a ženám vše nejlepší k jejich svátku. Každá žena v sále obdržela růži.

K tanci a poslechu zahrála kapela OLI, která pro diváky vytvořila příjemnou taneční atmosféru. Speciálním hostem byla Petra Černocká se známými písněmi. Součástí pestrého programu bylo také několik tanečních a pěveckých vystoupení dětí z Domu dětí a mládeže. Celou akci provázela moderátorka Alena Skalová.

V rámci akce proběhlo vyhlášení 9. ročníku soutěže Přeplavme svůj La Manche, kterou každoročně vyhlašuje organizace Senzační senioři (SenSen). Soutěž probíhala po celý únor v městských lázních a spočívala ve štafetovém plavání a překonávání vlastních výkonů. Na prvním místě se umístila Věra Kůrková, druhé místo obsadila Marie Nováčková a na místě třetím skončila Dana Judlová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*