FOTO: Ústí likviduje škody po vichřici

  •  

Silný vítr nadělal o víkendu ve městě velké škody. Padaly stromy, poškozena byla i řada objektů. Hasiči a strážníci městské policie zasahovali prakticky okamžitě.

V neděli strážníci vyjížděli k téměř třiceti případům vyvrácených nebo polámaných stromů, které ohrožovaly své okolí. Rozřezávali spadlé stromy na vozovku v Sebuzínské ulici, likvidovali prasklý smrt v Městských sadech, zasahovali u stromů, které spadly v areálu mateřských školek Rabasova, Vojanova a Karla IV. Stromy rozřezávali také v parku na Severní Terase, Malátově ulici, v ulici Pod Hradem a ve Výstupní ulici a řadě dalších míst.

„Děkuji všem strážníkům, hasičům a pracovníkům ostatních institucí, kteří se na likvidaci následků vichřice podíleli a zabránili dalším škodám. Na většině míst se jim rychle podařilo obnovit normální provoz,“ ocenila primátorka Věra Nechybová.

Město pokračuje v dalším, podrobným mapování škod, zadává jejich likvidaci a úklid nepořádku způsobeným větrem.

„Podle předběžných informací byla poškozena střecha Muzea města, v zoo je poškozena střecha pavilonu gepardů, u ZŠ Vinařská vítr povalil vjezdovou bránu, v ZŠ a ZUŠ Husova je poškozena střecha, Rozbitá okna hlásí ZŠ Pod Vodojemem a Fakultní ZŠ, okna a střecha jsou poškozené v ZŠ Školní náměstí. Vyvrácené stromy poničily ploty v MŠ Dobětice a MŠ Pohádka, V MŠ Škroupová utrhl vichr stříšku nad vchodem. Škody jsou také v domovech seniorů. Na Bukově vítr strhl plechy ze střechy a tašky z přilehlého objektu, ve Velkém Březně byla povalena část plotu a v DS Orlická vítr odfoukl venkovní altán. Vítr poškodil i střechu v Corsu, strhl strom na Větruši a srážel větve stromů na hřbitovech,“ doplňuje seznam škod mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*