FOTO: V ústeckém krematoriu se bude znovu zpopelňovat

  •  

Už bezmála rok patří krematorium pod Městské služby Ústí nad Labem. „Celý objekt, který byl léta pronajímán soukromému subjektu, se nacházel v neutěšeném stavu. Akutně muselo dojít ke generální opravě kremační linky – její stav totiž znemožňoval provedení bezpečného procesu zpopelňování těl zemřelých,“ vysvětluje Eva Lanzendörferová, vedoucí střediska Hřbitovy a pohřební služba.

Kromě opravy kremační pece došlo k revizím zařízení. „Kremační pec je po generální opravě, která byla v řádech milionů korun, a která je připravena k zítřejšímu spuštění,“ řekl vedoucí odboru dopravy a majetku Dalibor Dařílek.

„Dále se zpracovává projekt na rekonstrukci elektrických rozvodů a zároveň připravujeme žádost do rozpočtu nákup nové kompletní kremační linky. Následně chceme zprovoznit chladicí zařízení a chlaďáky a do rady města chceme dát žádost na nákup nových mrazicích boxů,“ doplnil Dařílek.

„Proběhla i oprava vnějších obvodových zdí a vzduchotechniky a nově je natřena podlaha před kremační linkou,“ dodává dále Lanzendörferová. Obnovy se dočkala i malá obřadní síň Nového krematoria, čekárna a sjednávací kancelář.

Důstojný vzhled získala i správní budova na Starém krematoriu. „Celý objekt již bylo potřeba renovovat, a to zejména v rámci charakteru jeho využití – přicházejí do něj klienti s bolestí související se ztrátou blízkého člověka,“ řekl ředitel městských služeb Martin Mata a dodal, že spousta prací proběhla svépomocí během koronavirové krize. Finanční náklady na samotnou opravu správní budovy jsou bezmála 297 tisíc korun a náklady na vybavení necelých 160 tisíc korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*