FOTO: V Ústí se protestovalo proti končícím ubytovnám

Na ústeckém Kostelním náměstí se dnes konal protest proti uzavření dvou soukromých ubytoven. Zúčastnili se ho desítky lidí, většinou místních Romů. Na místě demonstrace byly zhruba dvě desítky policistů. K žádným střetům ale nedošlo.

Během protestu bylo řečeno, že Romové nemají jinou možnost, než bydlení na ubytovnách. Nemají šanci pronajmout si klasické byty za běžné ceny.

„Musí bydlet na sídlišti v Mojžíři nebo se stěhovat do Předlic. A bydlet v bytech té nejhorší kategorie za přehnané nájmy,“ řekl organizátor demonstrace Miroslav Brož z česko-romského sdružení Konexe.

Náměstek primátorky Jiří Madar už dříve k problematice uvedl, že město se ve spolupráci s ostatními partnery bude snažit pomoci těm, kteří pomoc chtějí. V obou ubytovnách momentálně probíhá intenzivní sociální práce, jednotlivé byty navštěvují sociální pracovníci. Situaci komplikují někteří aktivisté, kteří však ubytovaným slibují nesplnitelné.

„Pomoc spočívá v tom, že na ubytovny chodí sociální pracovnice a lidem rozdávají seznamy ubytoven mimo město,“ dodal organizátor Brož.

V ubytovnách na Střekově a v centru Ústí bydlí celkem 230 lidí, z toho 80 dětí. Ubytovny skončí svůj provoz na konci června a neziskové organizace varují, že začátkem července můžou bez střechy nad hlavou zůstat celé rodiny.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*