FOTO: V Ústí se protestovalo proti končícím ubytovnám

  •  

Na ústeckém Kostelním náměstí se dnes konal protest proti uzavření dvou soukromých ubytoven. Zúčastnili se ho desítky lidí, většinou místních Romů. Na místě demonstrace byly zhruba dvě desítky policistů. K žádným střetům ale nedošlo.

Během protestu bylo řečeno, že Romové nemají jinou možnost, než bydlení na ubytovnách. Nemají šanci pronajmout si klasické byty za běžné ceny.

„Musí bydlet na sídlišti v Mojžíři nebo se stěhovat do Předlic. A bydlet v bytech té nejhorší kategorie za přehnané nájmy,“ řekl organizátor demonstrace Miroslav Brož z česko-romského sdružení Konexe.

Náměstek primátorky Jiří Madar už dříve k problematice uvedl, že město se ve spolupráci s ostatními partnery bude snažit pomoci těm, kteří pomoc chtějí. V obou ubytovnách momentálně probíhá intenzivní sociální práce, jednotlivé byty navštěvují sociální pracovníci. Situaci komplikují někteří aktivisté, kteří však ubytovaným slibují nesplnitelné.

„Pomoc spočívá v tom, že na ubytovny chodí sociální pracovnice a lidem rozdávají seznamy ubytoven mimo město,“ dodal organizátor Brož.

V ubytovnách na Střekově a v centru Ústí bydlí celkem 230 lidí, z toho 80 dětí. Ubytovny skončí svůj provoz na konci června a neziskové organizace varují, že začátkem července můžou bez střechy nad hlavou zůstat celé rodiny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*