Frederika Kvačáková jako Frida je v užší nominaci na Thálii

Foto: Petr Berounský
  •  

Herecká asociace vyhlásila nominace na Ceny Thálie za rok 2020. V užší nominaci má své želízko v ohni i Severočeské divadlo.

„Ceny Thálie jsou samozřejmě prezentací našeho divadla a letos to opět potvrzuje sólistka Frederika Kvačáková. Je to přesvědčivý důkaz toho, že i oblastní a regionální divadla mohou mít jak význačné umělce, tak i konkurenčně schopné inscenace,“ říká Miloš Formáček, ředitel Severočeského divadla.

S velkým prožitkem tančí Frederika Kvačáková Fridu Kahlo. „Je ideální interpretkou pro choreografické ztvárnění životního příběhu komplikované osobnosti mexické malířky. Klasická taneční technika se u ní snoubí s přirozeným tanečním a hereckým projevem. Její výkon je velmi vyzrálý a přesvědčivý. Dá se říci, že je převtělením Fridy Kahlo, a nenechá tak nikoho na pochybách o prožívaných pocitech malířky ve všech jejích životních peripetiích.“

Ceny Thálie jsou uděleny v oboru činohra, opera, muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry, balet, tanec a pohybové divadlo, alternativní divadlo a loutkové divadlo.

Vyhlášení nositelů Cen Thálie 2020 se uskuteční 14. listopadu v online prostory streamového přenosu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*