Hasiči dostali auto a opravili klubovnu

Foto: KÚÚK
  •  

Velkou oslavu uspořádali o víkendu hasiči v Malém Březně u příležitosti převzetí nového vozidla a otevření zmodernizované klubovny mládeže. Oba projekty výrazně podpořil také Ústecký kraj, jehož zastupitelé schválili částku 300 tisíc korun na dopravní automobil a radní 90 tisíc korun na vybavení klubovny mladých hasičů a školícího střediska.

„Finance byly poskytnuty na základě zastupiteli přijatého Programu 2016 na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky sboru dobrovolných hasičů a podporu spolků a veřejně prospěšných organizací působících na poli požární ochrany, ochrany obyvatelstva a ostatních složek integrovaného záchranného systému,“ uvedl Drahoslav Tesař z pracoviště krizového řízení Ústeckého kraje. Na financování nového vozidla se podílely také obec a Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru.

Křtu nového dopravního prostředku se ujala starostka obce Renata Zvoníčková, která popřála hasičům hodně ujetých kilometrů bez nehod, stejně jako ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil.

Jak se hasiči Malého Března při křtu nového dopravního prostředku shodli, jejich radost je umocněna především skutečností, že i když se jedná o třetí dopravní prostředek v jejich správě, je prvním zcela novým. Jak vysvětlil místostarosta obce a hasič v jedné osobě Tomáš Mikšovský, předcházející Avii i Tatru doslova vyhrabali z kopřiv a opravovali svépomocí. „Stejně jako opravená klubovna bude i nový Ford Transit s přívěsným vozíkem sloužit také našim mladým hasičům, kterých máme ve sboru pětačtyřicet,“ dodal Tomáš Mikšovský.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*