HC Slovan musí řešit svoji budoucnost

Vedení HC Slovan bude příští týden řešit, jak klub přežije v příštím roce. Od města dostal jen dotaci 400 tisíc korun. Na majetkový vstup města Ústí nad Labem, na který spoléhal, zastupitelé nekývli.

Příští týden se proto bude konat valná hromada klubu, která musí situaci nějak vyřešit. Vstup města byl přitom pro Slovan zásadní. „Bez podpory města nejsme schopní fungovat,“ řekl jednatel klubu Vladimír Evan.

Ústí klubu peníze slíbilo, ale problém je s částkou, kterou mu smí poskytnou dle pravidel Evropské unie. Do jejího limitu zbývá jen 400 tisíc a s tím zastupitelé souhlasili. „Hledáme cestu, jak klubu peníze dát,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Madar. Situace ale není právně jednoduchá, město to konzultovalo s dalšími radnicemi, antimonopolním úřadem a čeká i na vyjádření právníků.

Řešením mělo být koupení devatenáctiprocentního podílu v klubu za 2,8 milionu korun od největšího vlastníka Milana Hagana. Ten měl pak peníze klubu poskytnout. Toto řešení ale nenašlo dostatek hlasů.

S problémem výše povolení podpory se potýkají i fotbalisté, kterým město mohlo dát jen 1,4 milionu korun. Zde je situace jiná, protože Ústí je vlastníkem fotbalu. Navíc klub před několika dny podepsal smlouvu s novým hlavním partnerem, kterým se stala společnost Glencore. „Společnost Glencore se pro nás stává významným partnerem na úrovni hlavního partnera. Jedná se pro nás o dlouhodobý kontrakt, který nese několik možností navýšit finanční stránku až na pozici generálního partnera, dokonce smlouva pamatuje i na případný postup do nejvyšší soutěže, kde může za splnění určitých podmínek dojít až ke zdvojnásobení finančních částek pro Fortuna národní ligu,“ uvedl místopředseda představenstva klubu Jiří Dušek.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*