Hořící černá skládka zaměstnala hasiče

Foto: www.usti-nad-labem.cz
  •  

V pondělí odpoledne zachvátil požár část černé skládky ve vnitrobloku domů v ulicích Sklářská a U Jeslí. Oheň byl nahlášen po sedmnácté hodině. Hořel odpad, zejména zbytky nábytku pod okny nově rekonstruovaných bytů. Hasiči oheň dohasili ve 21:10. Nikomu se nic nestalo, ale materiální škody jsou velké.

„Celý barák je začouzený, dole prohořela okna a všechno je tam poničené, budeme to muset projít a spočítat,“ řekl majitel objektu.

Podle místních obyvatel mohly oheň založit hrající si děti, nebo někdo úmyslně. „Už den předtím si tam někdo dělal ohníček a pak najednou takový požár,“ popisovala jedna z nájemnic. Lidé si tu stěžují na značný nepořádek, hluk a řádění dětských part, které pobíhají po okolí a všechno ničí.

Úklid skládky začal začátkem června a stále pokračuje, je hotov asi ze čtyř pětin, odvezeno už bylo více než pět set tun odpadu. Odvoz finančně zajišťuje město. Skládka ve vnitrobloku domů ve Sklářské ulici vznikala několik let. Lokalitu letos na jaře navštívilo několik členů vlády včetně premiéra Andreje Babiše.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*