Hraničář chystá tento týden opravdové filmové lahůdky

  •  

Nejúspěšnější film 22. ročníku Českých lvů anejlepší britský film roku 1964 – to jsou lákadla veřejného sálu Hraničář v nadcházejícím týdnu. Hned v úterý 7. dubna uvede Cestu ven od režiséra Petra Václava, kde v hlavní roli zazářila „neherečka“ KlaudiaDudová z Ústí nad Labem. Sobotní večer 11. dubna zase navnadí milovníky hudby Beatles – na programu je snímek Perný den, který připomene největší hity této legendární skupiny. Tečku za programem povelikonočního týdne udělá v neděli 12. dubna komorní hra Činoheráku Ústí Hlas srdce od Františka Marka.

„V úterý 7. dubna to bude přesně rok, co se začala psát nová historie Hraničáře. Tehdy jsme tu pořádali tiskovou konferenci k založení spolku Činoherák Ústí, kde jsme poprvé představili svůj záměr vybudovat z polorozpadlého kina místo, které nakopne kulturu v Ústí nad Labem. Rádi bychom si toto výročí připomenuli. U této příležitosti promítáme film s příznačným názvem, který byl asi největším překvapením posledního ročníku Českých lvů, Cestu Ven od Petra Václava, za symbolické poloviční vstupné,“ říká Ondřej Klein, programový ředitel veřejného sálu Hraničář.

Cesta ven – úterý 7. dubna 19.30 hodin

Romské sociální drama se stalo nejúspěšnějším českým filmem roku 2014. Na 22. ročníku Českých lvů film proměnil sedm z deseti nominací, včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film, režii a scénář. Cenu získala také hlavní představitelka, „neherečka“ KlaudiaDudová, kterou si režisér vyhlídl v Ústí nad Labem.

Cesta ven vypráví příběh Žanety, mladé Romky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem a snaží se pro sebe a svou dceru vybojovat hezčí místo pod sluncem. Jak ale má obstát v dnešní době, kdy finanční krize a nezaměstnanost patří mezi nejskloňovanější pojmy? Materiální problémy, opovržení, ale hlavně nezlomná naděje – tím vším je lemována Žanetina „cesta ven“ za lepším životem.

Perný den – sobota 11. dubna 19.30 hodin

Úplně jiný náboj bude mít sobotní filmová lahůdka Perný den od režiséra Richarda Lestera. Snímek s nezaměnitelnou hudbou a anglickým humorem v podání Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a RingaStarra byl zvolen Nejlepším britským filmem roku 1964 v kategorii muzikál/komedie. Filmový debut „Brouků“ je extraktem toho nejznámějšího z tvorby The Beatles – na plátně se rozezní hity jako „A Hard Day`s Night“, „Can`t Buy My Love“, „SheLovesYou“ a další.

František Marek: Hlas srdce – neděle 12. dubna 19.30 hodin

Partnerské soužití se všemi jeho radostmi i strastmi přibližuje nejnovější hra Františka Marka. Jak sám autor říká, najít ideální vztah není snadné. Ale když se to podaří, a třeba hned na první pohled, můžeme hovořit o zázraku! Může ale taková harmonie po celý život?


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*