Hraničář zve na oceňovaný film, hudební zážitek i divadelní benefici

  •  

Pořádně našlapaný týden má před sebou veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem. Kulturní maraton odstartuje noirovka Táhni do pekel od nadějného francouzského režiséra Jeana-Charlese Hueho v úterý 14. dubna. Na to navazuje společný koncert folkového dua Emozpěv a polské zpěvačky AGU s písničkářem Tomášem J. Holým ve středu 15. dubna. V sobotu 18. dubna zavítá na sever Čech Nadační fond Kolečko s Divadlem Verze a jejich výbornou komedií Úča musí pryč od Lutze Hübnera – výtěžek z benefice poputuje na podporu Centra dětské traumatologie při Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Na samý závěr týdne, v neděli 19. dubna, ožije Hraničář odpolednem Ukradená vzducholoď, už druhým dílem zábavně-vzdělávacího cyklu pro rodiny s dětmi, které vzniklo ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana.

Táhni do pekel – úterý 14. dubna, 19.30 hodin                                                      

Fred se po 15 letech vězení vrací ke své rodině do kočovnické kolonie na okraji Paříže. Mezitím se událo mnohé, ale jedno se nemění. Jeho bratři se chystají na velkou loupež nákladu mědi. Jenže plán se jim vymkne z rukou a Fred se musí rozhodnout, jestli mu snaha postarat se o bratry stojí za další několikaletý žalář. Filmy Jeana-Charlese Hueho se často objevují na programu prestižních festivalů v Locarnu nebo Cannes. Za snímek Táhni do pekel obdržel režisér Cenu Jeana Viga pro nejlepšího francouzského začínajícího tvůrce v roce 2014.

Emozpěv a AGU a Tomáš J. Holý – středa 15. dubna, 19.30 hodin                               

Alternativní folkové duo Emozpěv, které vedle Bratrů Orffových zvítězilo ve výroční Velké sedmě Radia 1 v roce 2014, přednese melancholické české texty v syrovém emotivním závoji. Vystoupení Emozpěvu doplní hudební projekt polské indiefolkové zpěvačky AGU s českým písničkářem Tomášem J. Holým.

Benefice NF Kolečko s Divadlem Verze: Úča musí pryč – sobota 19. dubna, 19.30 hodin

Nadační fond Kolečko uvede v ústeckém Hraničáři ve spolupráci s Divadlem Verze benefiční představení pro Centrum dětské traumatologie v Ústí nad Labem, které je jedním z hlavních chirurgických pracovišť pro děti v zemi. Podpora benefice směřuje na pořízení kostního instrumentária pro elastickou stabilní osteosyntézu dlouhých kostí a nástroje pro laparoskopii.

Na pódiu se představí výteční  Linda Rybová (patronka NF Kolečko), Petra Špalková,  David Prachař, Jana Janěková ml., Kateřina Winterová a Igor Chmela ve hře Úča musí pryč od Lutze Hübnera. Dynamická komedie měla premiéru v roce 2010 v Staatsschauspiel Dresden a hned se stala hitem. I ústecké publikum určitě překvapí dějovými zvraty a brilantním humorem, který nikoho nešetří. Natož rodiče, kteří se spiknou proti učitelce svých “ratolestí”. V režii Thomase Zielinského.

Ukradená vzducholoď – neděle 19. dubna, 15.00 hodin                                        

Závěrečnou akcí nadcházejícího týdne je zábavně-vzdělávací odpoledne ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana, určené hlavně nejmenším návštěvníkům Hraničáře. Ti se mohou těšit na další legendární film Karla Zemana Ukradená vzducholoď z roku 1966. Program obohatí výroba vzducholodi v dětské kreativní dílně.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*