Hřbitovy i letos během Dušiček pohlídají strážníci

  •  

Památka zesnulých neboli Dušičky. Tato vzpomínka připadá každoročně na 2. listopadu. Návštěvníci hřbitovů by ale měli být obezřetní, toto období totiž bývá spojeno se zvýšeným výskytem krádeží na hřbitovech a přilehlých parkovištích. A i když do svátku Památky zesnulých zbývá ještě několik dnů, tak strážníci začnou kontrolovat hřbitovy už s předstihem.

„Úkolem hlídek  bude zabezpečit klidný průběh chodu hřbitovů v tomto svátečním období. Samozřejmě pozornost strážníků  bude směrována i na různé nenechavce, které mohou zlákat výzdoby hrobů, nebo různé předměty, odložené pozůstalými při úpravě a zdobení hrobů jejich zesnulých příbuzných a známých a tyto předměty nemají pod stálou kontrolou.  Pro řadu lidí je návštěva hřbitova událostí, kterou absolvují třeba jen jednou do roka, a to právě v těchto dnech. Někteří chodí zavzpomínat na své zesnulé každý týden a někteří, hlavně lidé z daleka, se přijedou podívat a připomenout si své blízké  jen v tomto období,“ uvedl zástupce ředitele ústeckých strážníků Jan Novotný a dodal, že na ústeckých hřbitovech a jejich okolí se proto bude pohybovat několik pěších hlídek a v noci se na tato místa zaměří i strážníci se psy.

Strážníci budou dohlížet i na správné zaparkování jejich vozidel. „Strážníci apelují na parkující řidiče, aby si cenné věci nenechávali ve svých vozidlech na viditelných místech, protože vozidlo není výkladní skříň a některé věci by mohly zlákat případného zloděje ke svému nezákonnému obohacení,“ uzavírá Novotný.

Městská policie apeluje na návštěvníky hřbitovů, aby své návštěvy rozložili do více dnů, a to kvůli ochraně nejen svého zdraví, ale i zdraví ostatních návštěvníků.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*