
Vyhlídka, pojmenovaná po cestovateli Alexanderu von Humboldtovi, se dočkala rekonstrukce. Rekonstrukce proběhla podle návrhu skupiny ústeckých patriotů 1. stolní společnosti U Vlastence a financována z participativního rozpočtu Ústečané společně.
„Místo je nyní nově osazeno masivní zastíněnou lavicí s dřevěnou postavou Alexandra von Humboldta od Ivo Švejnohy z Kytlic a přímo vybízí k posezení a rozjímání nad dynamicky působícím okolím,“říká mluvčí magistrátu Romana Macová.
Na vyhlídku se dostanete po necelém kilometru od areálu výletního zámečku Větruše po zeleně a červeně značené turistické trase stoupající k Solní stezce. U informačního panelu ukazuje směrovka vlevo na lesní pěšinu, po které to je k vyhlídce už jenom pár kroků. Humboldtova vyhlídka nabízí jedinečný pohled do Labského údolí s nepřehlédnutelnou dominantou hradu Střekov, ale i na okolní svahy a strmé vrcholy Českého středohoří.
Přidat komentář