Iglou pomůže přečkat zimu i ústeckým bezdomovcům

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Nouzový přístřešek neboli Iglou pro bezdomovce se stále více rozšiřuje. Iglou letos pořídilo i město Ústí nad Labem a přidali se i další soukromí investoři, kteří tři iglou poskytli ústecké Oblastní charitě. Iglou převzal ředitel Rostislav Domorák.

„Ústí nad Labem je mezi prvními městy v Česku, které tuto formu přístřešku nabízí lidem bez domova. Díky snadnému složení je jeho instalace velmi rychlá a může být tak použit tam, kde je jeho potřeba skutečně akutní,“ řekl při předání náměstek primátora Tomáš Vlach.

Iglou je vysoce izolační přístřešek, který je opatřen průduchy pro přísun čerstvého vzduchu i v případě, že je zcela uzavřeno. Člověk ležící uvnitř si tak může vlastním teplem udržet v iglou až 20°C.

„Hlavním společným cílem je zajistit takový stav, aby nikdo podmínkám života na ulici nepodlehl a nezemřel,“ vysvětlil ředitel Domorák a potvrdil, že označení „nouzový přístřešek“ bude takto chápáno i v praxi během jeho užívání. Uvedl několik základních poznatků z terénní práce s lidmi bez domova a zdůraznil, že to není jednoduchá a jednorázová záležitost. Podotkl, že častým problém pro tuto cílovou skupinu je dodržování pravidel v azylových domech, jako je zákaz pití alkoholu, kouření apod. Mnozí lidé se tohoto nechtějí vzdát a raději volí bezdomovectví.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*