Iniciativu naštval vlažný postoj vedení města k zákazu hazardu

  •  

Bouřlivé reakce vzbudilo vyjádření vedení města týkající se řešení otázky hazardu u iniciativy Ústí bez hazardu. Nový postoj koaličního hnutí se nelíbí této občanské iniciativě, která před volbami právě s PRO!Ústí vyvolala referendum o nulové toleranci heren.

„Jsem nepříjemně překvapen měkkým postojem PRO!Ústí k hernám s automaty, který se diametrálně liší od jejich názorů během volební kampaně,” řekl Václav Pištora z Ústí bez hazardu, který se podílel na vyvolání referenda o hernách. „Naše iniciativa se od tohoto postoje distancuje,” dodává.

Reagoval tak na prohlášení máměstka primátora a lídra PRO!Ústí Martina Hausenblase, který se nechal v médiích slyšet, že by rád zákaz prosadil, ale není to prý za současné situace města možné. Proto radní chystají regulaci hazardu. O tom, jak omezení hazardu má vypadat, se ještě bude ještě diskutovat uvnitř vládní koalice na magistrátu, tedy ANO a Pro!Ústí.

Podle Pištory čas, který koalice měla na přijetí nové vyhlášky o hernách, již téměř vypršel. „Společně s 12 500 ústečany, kteří hlasovali v referendu pro konec všech výherních automatů, ne pro pouhé ponížení jejich obrovského počtu, neskrývám rozčarování z aktuálního vývoje. Počet lidí, kteří hlasovali pro zákaz heren, byl daleko vyšší, než počet hlasů, který do křesel vynesl celou vládnoucí koalici. Ta by si to měla uvědomit. Bez automatů se již obešli v řadě měst, kde finanční situace nebyla také růžová, a zvládli to,” pokračuje Pištora.

Stav, kdy město souhlasí s příjmem až sto milionů korun za rok ze stále narůstajícího počtu automatů, Pištora označil za šílenství. „V případě, že městská kasa obdrží až sto milionů korun z odvodů z heren, znamená to, že občané Ústí v hernách prohrají za 12 měsíců přes půl miliardy. Z jakých peněz se podstatná část prostředků prohraná v hernách skládá, nemusím nikomu vysvětlovat,“ dodává Pištora.

Přístup hnutí ANO k tématu heren označil Pištora za podivný. Zástupci tohoto hnutí viděli, že konec heren je jedno ze dvou hlavních témat celé volební kampaně, k této otázce ale s vyjímkou nejasných vyjádření primátora Zikmunda mlčí. “Voliči v Ústí sledují postoj hnutí ANO k hernám a mají možnost nabytou zkušenost s novým hráčem na ústecké politické scéně zúročit příští rok v krajských volbách. Například já někoho, kdo se popere za nemorální příjmy města z automatů, nebudu volit ani omylem,” uzavírá.

 


  •  

6 komentářů on Iniciativu naštval vlažný postoj vedení města k zákazu hazardu

  1. Tak si z toho jmenovaní udělali jen volební kampaň, ale v podstatě na hlas lidu kašlou! Pane Pištora je mi moc líto, že nejste ve vedení města…všichni ti, co jsou teď v zastupitelstvu z PROÚstí a kasali se, jak věci dotáhnou do konce vlastně lhali??? Šlo jim jen o křesla a o ovlivnění politiky? Brrr

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*