Investice do Předlic se odkládají

ilustr. obr.
  •  

Plánované rekonstrukce náměstí Školního a Prokopa Holého, přístřešek městské dopravy, parkové úpravy, zeleň anebo pamětní deska Jaroslava Foglara. To vše mělo pomoci ke zvelebení ústecké čtvrti Předlice.

Mělo na to být použito 8,5 milionu korun, které město získalo za prodej pozemků společnosti Centropol. Vše ale zatím padlo, zastupitelé materiál o investicích do Předlic smetli ze stolu. Kromě jiného jim vadilo, že není úplně jasno, kolik budou jednotlivé stavební akce stát.

„Původně jsme chtěli, aby zastupitelé vybrali, co chtějí, a pak bychom nechali zpracovat kvalifikovaný odhad ceny,“ řekl náměstek primátora Pavel Tošovský. Podle náměstkyně primátora Věry Nechybové město už do Předlic investovalo dost. Jako příklad uvedla odstranění skládky z vnitrobloku Sklářské ulice nebo demolice ulice Na Nivách.

Seznam navrhovaných investic se nezdá ani primátorovi města Petru Nedvědickému. „Pamětní deska Jaroslava Foglara, který tu žil dva roky, když mu bylo pět let, není příliš smysluplná,“ řekl primátor.

Jediné, co se z plánu na zlepšení Předlic realizuje, je demolice garážového dvora v Marxově ulici. Devět zdevastovaných garáží i s pozemky si od majitelů převezme město a zbourá je.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*