Izraelský velvyslanec navštívil hejtmana i ústeckého primátora

  •  

První oficiální návštěva velvyslance Státu Izrael v České republice Daniela Martina Merona vedla po rozvolnění protiepidemických opatření do Ústeckého kraje. Velvyslanec při ní hejtmanovi Janu Schillerovi a ostatním zástupcům Ústeckého kraje osobně poděkoval za podporu, kterou Izraeli region projevil. Potěšilo ho gesto solidarity v podobě vyvěšení izraelské státní vlajky na budově krajského úřadu.

„Moc si vážím dlouhodobé spolupráce a přátelských vztahů mezi Českou republikou a Izraelem, které fungují i v tomto těžkém období,“ poděkoval hejtmanovi velvyslanec Meron s tím, že vzájemnou spolupráci mezi oběma státy si pochvaluje. Připomněl, že během epidemie koronaviru poslal Izrael do České republiky několik dávek vakcíny proti covid-19.

Později se izraelský velvyslanec Meron setkal ještě s ústeckým primátorem Petrem Nedvědickým. Od radního a historika Martina Krska se dozvěděl o historii Židů v Ústí nad Labem, s dalšími členy vedení města probral možnost dalšího rozvoje spolupráce či konkrétní projekty, které mají připomínat osudy ústeckých Židů. Jako dárek obdržel mimo jiné i obraz namalovaný slonicí Delhi.

Velvyslanec Daniel Meron se následně setkal i s předsedkyní Židovské obce Ústí nad Labem Annou Ťupkovou, předsedou Židovské obce Teplice Michaelem Lichtensteinem a tajemníkem Federace židovských obcí ČR Tomášem Krausem. Setkání proběhlo u Památníku obětem holocaustu, ke kterému všichni společně s velvyslancem položili kamínky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*