Jak dopadla zoo při kontrole, se dozvíme na podzim

Foto: Michaela Matkovičová
  •  

Zoologická zahrada má za sebou dvoudenní kontrolu Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZY). Kontrola, takzvaný re-screening, má posoudit nápravu v minulosti zaznamenaných nedostatků. Na výsledcích záleží, jestli zoo získá zpět plnohodnotné členství v asociaci.

„Rok je opravdu krátký čas na nápravu všech v minulosti zjištěných pochybení, přesto jsme pro obhájení plnohodnotného členství v EAZA udělali maximum,“ řekla ředitelka zoo Ilona Pšenková. „Členství v EAZA je pro nás naprosto zásadní s ohledem na naše hlavní poslání, kterým je chovatelská činnost. Bez členství bychom byli definitivně odstřihnuti z většiny chovných programů,“ doplňuje Petra Padalíková, zástupkyně ředitelky a vedoucí zoologického a zahradnického oddělení.

Výsledky jednání a závěr kontroly komisaři předají etické komisi EAZA se sídlem v Amsterdamu, která o setrvání Zoo Ústí nad Labem v asociaci definitivně rozhodne na výročním zasedání, které proběhne v září tohoto roku v Portugalsku. Zoo o plnohodnotné členství v EAZA přišla před třemi lety, i kvůli nevhodným podmínkám pro chov některých zvířat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*