Jak pokračují práce na silnicích v kraji?

  •  

Hejtmana Oldřicha Bubeníčka zajímal stav dálnice i obchvat Bíliny. Nejen o tomto hejtmana informovali Martin Vidimský, ředitel Správy Chomutov a Petr Vacek z úseku výstavby Správy Chomutov Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) při pravidelné návštěvě.

Hejtman byl ujištěn, že veškeré započaté rekonstrukce a harmonogram prací platí. Cestu řidičům z Ústí nad Labem do Mostu by měla do budoucna zrychlit Kladrubská spojka. Ta propojí jižně od Teplic silnice I/13 a I/18.

„Vše běží jak má. Od ministerstva máme zelenou a stavba by tak mohla začít již v roce 2020,“ odtajnil Petr Vacek z úseku výstavby.

Velmi důležitá pro region je dálnice D7, jejíž úsek vede skrz průmyslovou zónu Triangle. ŘSD usiluje do několika let o zkapacitnění této rychlostní komunikace hned v několika úsecích (obchvat u Panenského Týnce, Loun a Postoloprt). Řeč byla také o možném obchvatu Bíliny. Pracovníci ŘSD již zadali projekt geotechnického průzkumu.

„Nyní budeme čekat na posudky a následně zjistíme, zda je reálné vybudování tunelů, které by usnadnily život obyvatelům Bíliny a výrazně zrychlily průjezd tímto městem,“ uvedl ředitel Správy Chomutov ŘSD Martin Vidimský.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*