Jak probíhalo zadržení uprchlých vězňů?

  •  

Strážníci okrsku v Krásném Březně vyjeli 10. ledna krátce po půlnoci na anonymní volání do domu v Husově ulici, kde se měli pohybovat dva neznámí muži.

„Říkala jsem kolegovi, jestli to nejsou ti uprchlí vězni, ale nenapadlo by mne, že se to potvrdí,“ vzpomínala Kamila Najmanová. Na místě oba muže objevili ve sklepních prostorách.

„Naštěstí nebyli agresivní. Pořád jsem na ně mluvil a přitom si udržoval odstup. Nařídil jsem jim, aby vyndali věci z kapes a snažil jsem se zjistit jejich totožnost. Odpovídali samé nesmysly. Později jsme zjistili, že adresy obou sice seděly, ale muži uváděli jiná jména a data narození. To, že jsou na útěku z vězení, se potvrdilo krátce po příjezdu policie ČR. Jeden ze zadržených pak poznamenal, že si mysleli, že jim ta svoboda vydrží déle,“ řekl David Milko.

Oba muži ještě s dalším vězněm uprchli z pracoviště v Rakovníku. Strážníkům se měli svěřit, že je ve věznici obvinili z krádeže, což prý neudělali. Jeden pocházel z Prahy, druhý z Brna. Do Ústí nad Labem se dostali přes Chomutov, odkud byl třetí z prchajících. V Ústí už byli bez prostředků, hladoví a promrzlí. Údajně hledali někoho, s kým byli ve vězení, nakonec jim šlo jen o to, přečkat noc někde v teple.

Starší strážníky Městské policie, Kamilu Najmanovou a Davida Milka, přijala primátorka Věra Nechybová a poděkovala jim za zadržení uprchlých vězňů.

„Děkuji vám za projevenou statečnost a vzorný výkon služby. Lidé jako vy potvrzují, že existence městské policie je důležitá. Často jste jako první na místě, dostáváte se do složitých a nebezpečných situací a nadávek bývá více než poděkování. Jsem ráda, že vás máme a že děláte svou práci dobře,“ ocenila primátorka Věra Nechybová.

Přijetí u primátorky se zúčastnili ředitel městské policie Pavel Bakule, jeho zástupce Jan Novotný a velitel krásnobřezenského okrsku Otto Lipert.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*