Jak zhubnout do léta a bavit se při tom

 •  

Ať už se chystáte v létě „jen“ k Miladě, nebo někam dál k moři, určitě při tom chcete vypadat dobře. I když už klepou prázdniny na dveře, nikdy není pozdě začít – poradíme vám, co můžete změnit už dnes.

Pravidlo č. 1: Hoďte se do (letní) pohody

Příbytky váhy – kromě dědičnosti – ovlivňují 3 základní faktory: stravování, pohyb a psychická pohoda. Život ve stresu a shonu má dokonce až 25% podíl na problémech s obezitou. Proto chcete-li zhubnout, nejdříve zvolněte tempo.

Pravidlo č. 2: Najděte si parťáka

Známá rada všech fitness trenérů i nutričních terapeutů. Ve dvojici/partě lidí se stejnými nebo podobnými cíli budete méně ohroženi selháním, můžete sdílet zkušenosti a radovat se z úspěchů. A v neposlední řadě společně zajít na procházku, plavání nebo tenis. Svého nového parťáka najdete třeba na Facebooku – ve skupině Hubnutí v Ústí nad Labem.

6 stravovacích návyků, které můžete změnit hned teď

 1. Vyřaďte slazené limonády – nejlépe vás osvěží čistá voda, případně ochucená mátou, limetkou, grepem nebo pomerančem. Skvělé jsou také bylinkové nebo ovocné čaje.
 2. Každou půl hodinu vypijte aspoň 100 ml vody – tělo hydratuje a odplavuje nečistoty. Pomoci si můžete třeba nakreslením rysek na skleničku či láhev s pitím.
 3. Jednoduché cukry přijímejte jen z ovoce – proč jíst sladkosti pochybnosti původu, když právě dozrávají jahody, třesně, borůvky a další ovoce?
 4. Omezte pečivo – cereální i klasické bílé. Jde to ztuha, ale jde to.
 5. Přidejte zeleninu k hlavnímu jídlu – ke každému slanému chodu si dopřejte aspoň trochu salátu, pár rajčat, okurku nebo papriku. Ideálně je posypejte semínky pro lepší trávení (chia, lněná…záleží na vás).
 6. Stop dojídání u televize – chuť na slané i sladké „nesmysly“ plné prázdných kalorií naznačuje, že děláme ve stravování nějakou chybu.

Chcete přistoupit k hubnutí zodpovědně a udržet si výsledky napořád? Výživoví poradci v Ústí jsou vám k dispozici, nemusíte jezdit nikam daleko. První konzultace spojená s analýzou těla stojí jen 200 Kč.

Základní tréninková pravidla pro (ne)sportovce

Teď už víte, jak jíst, ale přidat byste měli i nějakou tu pohybovou aktivitu. Samozřejmě podle aktuálního zdravotního stavu.

 • Sportovat bychom měli zhruba 3× týdně – stačí 30 minut rychlé chůze nebo plavání.
 • Přidejte hlavně přirozený pohyb – ideálně ujděte denně aspoň 10 000 kroků.
 • Nezapomeňte také na posilování – nemyslíme hned s těžkými činkami, úplně stačí lehké posilování středu těla vlastní vahou.

Nezapomeňte – u změny stravování i pohybu platí zásada „nepřepálit start“. Začnete postupně, poslouchejte své tělo a výsledky se brzy dostaví. Tak s chutí do toho!

pr hubnudí (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*