Jaké zvolit zasklení pro rodinný dům?

  •  

Chcete-li, aby okno či skleněné dveře správně fungovaly, požadujte u svých dodavatelů vhodně zvolené zasklení pro váš dům. Izolační zasklení představuje složení, které obsahuje dvě nebo tři tabule skla oddělené prostorem naplněným suchým vzduchem nebo plynem.

Skla jsou opatřována funkčními vrstvami, které dokáží regulovat prostup tepla. Toto spojení dokáže zadržet v domě teplo či využít bezplatnou sluneční energii (tzv. sluneční zisky). V teplejších dnech po- může izolační zasklení zadržet sluneční teplo mimo dům, a zajistit tak maximální pohodlí a pohodu ve všech ročních obdobích. Správně zvolené zasklení se tak podílí na celkové energetické bilanci domu a dokáže snížit další náklady na technologie (vytápění, klimatizace, osvětlení, dodatečné stínění apod.) a jejich provoz.

Základem je správný návrh

Návrh zasklení by měl zohlednit všechny podstatné parametry s ohledem na typ výstavby (renovace vs. novostavba), energetické požadavky (dům v energetickém standardu, pasivní, aktivní dům apod.) a klimatické podmínky příslušného regionu. Velikost otvorů a orientace ke světovým stranám hrají další důležitou roli. Navíc dokáže zasklení splnit i další přidané funkce: ochrana proti hluku, bezpečnost osob a ochrana majetku, estetika. Zkušený odborník by vám měl navrhnout okno, které vaše požadavky splní a zároveň bude respektovat celkový koncept domu (i v případě rekonstrukce).

Na CO2 záleží

Energetická náročnost a uhlíková stopa stojí v popředí současného stavebnictví. Společnost AGC Glass Europe jako jeden z hlavních hráčů ve stavebním sektoru – výrobce a zpracovatel plochého skla – nabízí širokou škálu vysoce výkonných skel určených pro rezidenční i komerční výstavbu. AGC patří mezi světové výrobce, kteří se snaží snižovat spotřebu energie svými výrobními postupy a vyrábět výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Používání takových výrobků vede ke snižování nákladů na energie a k redukci uhlíkové stopy v rámci doby používání i po jejím skončení. Jako jediný výrobce v tomto sektoru má nejširší portfolio výrobků s environmentálním označením1. Získejte více informací o výrobkové škále na webu AGC www.agc-yourglass.com.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*