Jarmark do Ústí přiláká desítky malých a rodinných pivovarů

  •  

Tradiční Ústecký pivní jarmark se po koronavirové pauze vrací do centra města. Na Kostelním náměstí se 14. května představí několik desítek malých a rodinných pivovarů z Česka i Německa. Akce startuje v 10:00 a pořadatelská Restaurace s minipivovarem Na Rychtě připravila program pro všechny generace. „Jsme rádi, že po pauze způsobené epidemií vracíme do Ústí náš pivní jarmark, který se za ty dlouhé roky stal květnovou tradicí,“ říká šéf pořadatelské restaurace Jiří Šťovíček.

Milovníci zlatavého moku mohou ochutnat produkci z pivovaru Na Rychtě, Falkenštejn, Plzeňský bandita, Kocour Varnsdorf, Bergquell Löbau, Aldersbacher, Rampušák Dobruška, Suchdolský Jeník, Mordýř Dolní Ředice, Zbraslavská koza, Raven Plzeň, Bad Flash Praha, U Stočesů, Trilobit Praha, U Hušků Běleč nad Orlicí, Nomád Děčín, Proud Plzeň, Ossegg Osek, Kotouč Česká Kamenice, Rezek Zásada a také ze Zámeckého pivovaru Chyše, Starokladenského pivovaru, Biskupského pivovaru Litoměřice a Zámeckého pivovaru Zbraslavice. „Víc stánků pivovarů se na náměstí bohužel nevejde,“ dodává šéf Restaurace Na Rychtě.

Tradičně se uskuteční také odborná degustační soutěž o Pivní máz Ústeckého pivního jarmarku v kategoriích Světlý ležák, Tmavý a polotmavý ležák a Speciální pivo. O den dřív proběhne pod patronací Ústeckého kraje také soutěž o nejlepší pivo regionu Ústecký korbel 2022. Pořadatelé připravili v rámci jarmarku i malou výstavu prací studentů Fakulty designu ústecké univerzity, kteří navrhli speciální limitované edice etiket pro rychtářská piva (najdete je zde).

Na náměstí budou vedle pivních prezentací také řemeslné stánky. Vystoupí kapely Doubravanka, Old Boys, Sunny Side, The Boom, Ivan Hlas trio, Prague Conspiracy nebo Demowawe. Dětské návštěvníky pobaví hry, Divadlo V pytli nebo Divadlo Na klice. V restauraci Na Rychtě můžete ochutnat také zelené kopřivové pivo, které se každoročně vyrábí pouze v období Velikonoc, a také Ústeckou malinu, Ústeckou desítku a nově také nealkoholické pivo.

 

Hotel, restaurace a pivovar Na Rychtě

Klášterní 75, Ústí nad Labem

Tel.: +420 475 213 138,

e-mail: info@pivovarnarychte.cz

web: www.pivovarnarychte.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*