Jarní prázdniny v ústecké zoo

  •  

Užijte si Jarní prázdniny v ústecké zoo. Akce pro ústecké školáky budou probíhat do 21. února v pavilonu šelem a před ním. Celkem je připraveno sedm samoobslužných stanovišť, kde si mohou zkoušet různé aktivity.

Všechny se tématicky týkají kampaně EAZA Let it Grow (Nechme je růst) věnované přírodě okolo nás včetně možnosti, jak pomáhat, neubližovat. Výsledky si zapisují do soutěžního tiketu, po odevzdání v pokladně dostanou odměnu.
Jarní_prázdniny_2016


  •  

1 komentář z Jarní prázdniny v ústecké zoo

  1. Tak jsme po dlouhé době navštívili zoo. Co říci, stále to samé děti vyplnili nějakou anketu kterou odevzdali pokladní, která jim za odměnu podala pytlíček se zrním pro ptáčky. Velice nás to pobavilo a předčilo naše očekávání. ZOO STYĎ SE!!!

    • Dobrý den, musím na Váš e-mail reagovat, a to přímo ze zoologické zahrady z oddělení, které tuto akci pro děti na jarní prázdniny připravilo. Je určitě na dlouhou diskuzi, co návštěvníci od zoo očekávají a s jakým cílem do ní chodí, každý má ten důvod trochu jiný (zvířata, zábava, odpočinek, příjemné místo, výlet s dětmi… doplňte si podle svého). Zoo je velice specifické zařízení, které však vždy bylo, je a bude především o zvířatech. Různé akce, atrakce, lákadla, programy apod. by měly být jen doprovodnou aktivitou, která slouží jako benefit k návštěvě zoo a k možnosti pozorování zvířat. Nedílnou součástí je také vzdělávání a výchova k péči o přírodu a o zvířata, což je i tématem soutěže u příležitosti letošních jarních prázdnin. Vůbec nechápu, proč se má zoo stydět za to, že dětem jako odměnu nabídne krmítko pro ptáčky, a tím je pobídne k tomu, že je v zimě dobré zpěvné ptactvo přikrmovat, že jim tím vlastně pomáhají. Nevím, co by pro Vás byla adekvátní „odměna“ za to, že si děti zde můžou vyzkoušet několik soutěží a dozvědět se základní pravidla, jak se např. v přírodě chovat. Přeji Vám hezký den a doufám, že jsme Vašim dětem nezpůsobili psychickou újmu.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*