Jarní prázdniny v zoo

  •  

Ústeckým školákům začínají jarní prázdniny. To je skvělá příležitost k návštěvě zoo, protože kromě běžné prohlídky je pro děti připravena soutěž, která je zaměřena na jednotné téma – biodiverzita.

„Světová organizace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) vyhlásila roky 2011-2020 dekádou druhové rozmanitosti, takže návštěvníci mohou zároveň jako zpestření shlédnout v pavilonu šelem emotivní spoty Biodiversity of Us! (Biodiverzita – to jsme my!),“ přibližuje záměr ústecké zoo tisková mluvčí Věra Vrabcová.

V pavilonu exotária a v pavilonu šelem bude připraveno osm stanovišť s různými úkoly, které budou děti plnit. Ke každému místu je připraven krátký doprovodný a vysvětlující text spolu s přesným zněním úkolu.

„Účastníci mohou např. zjistit, jak souvisí tvar ptačího zobáku s druhem potravy či jak se od sebe liší srst různých druhů kočkovitých šelem. Děti obdrží v pokladně soutěžní tiket, do kterého budou své odpovědi zapisovat a pak odevzdají vyplněný tiket zpět. Každý obdrží odměnu, kterou tvoří sada čtyř pohledů z naší zoo. Správné odpovědi si pak mohou zkontrolovat přímo v pokladně, popř. po skončení akce, 12. března, budou k dispozici i na webu zoo a na FB,“ popisuje Matěj Kynšt.

Od 1. března začíná tzv. přechodná sezóna, kdy se prodlužuje otevírací doba zoo, a to od 9.00 do 17.00 hodin. V provozu bude v březnu už i horní vchod do zoo, ale pouze během víkendů. Návštěvníci si prohlídku mohou užít ještě hodinu po zavírací době, protože mohou odejít turnikety umístěných u obou vchodů. Stejně jako v minulém roce se mění se i vstupné, dospělí zaplatí o 10 Kč a děti o 5 Kč více.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*