Jeden den vysokoškolákem na zkoušku

  •  

Ve středu 29. ledna otevře Filozofická fakulta UJEP, stejně jako celá Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, své dveře i prostory uchazečům o studium a zvědavcům z řad široké veřejnosti. Fakulta si připravila ochutnávky některých přednášek místních akademiků.

Již tradiční Den otevřených dveří na filozofické fakultě se po roce opět koná v režimu Vysokoškolákem na zkoušku. Kromě přednášky o fakultě a jejích katedrách nabídne cca 45 minutové přednášky zdejších vyučujících. Po příchodu získají návštěvníci výkaz o studiu s programem. Po přednášce jim bude podpisem přednášejícího uznán zápočet tak, jako by strávili semestr na VŠ. Ač se návštěvnický den odehrává ve zkouškovém období, zkoušet nikdo nebude.

„Víme, že někteří uchazeči se snaží v jednom dni navštívit co nejvíce fakult naší univerzity. Proto jsme se rozhodli, že na program dne zařadíme hned dvě informační přednášky o fakultě a katedrách tak, aby měli možnost vybrat si čas, který se jim hodí více,“ uvádí proděkan pro studium Jiří Koumar.

Pokud někdo nestihne přednášky nebo bude mít individuální dotaz, budou během dne na fakultě přítomni také zástupci z řad akademiků či studentů jednotlivých kateder, kteří zodpoví všechny všetečné otázky nejen uchazečů o studium.

Návštěvníci filozofické fakulty se mohou těšit také na doprovodný program. Kromě několika výstav, které budou zdobit prostory budovy, si bude možné např. vyrobit placku na batoh nebo si vychutnat čaj dle tradiční východofríské ceremonie, se kterou slavila úspěchy katedra germanistiky na posledním ročníku Čajů fest.

„V loňském roce jsme byli překvapeni a potěšeni, kolik návštěvníků na náš den na zkoušku dorazilo. Doufáme, že i v letošním roce se bude akce líbit a účastníci si od nás kromě lehkého poučení odnesou i pocit dne plného zážitků,“ doplňuje děkanka FF UJEP Michaela Hrubá.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*