Jednání o koalici v Ústí vrcholí

Petr Nedvědický, lídr ANO v Ústí nad Labem. Foto: FB ANO Ústí n. L.
  •  

Vyjednávací tým vítězného ANO se dnes setkal se zástupci PRO! Ústí a Ústeckého fóra občanů (UFO), tedy s hnutími, která ve volbách skončila na druhé a třetím místě. Vítěz voleb jim předal podmínky pro možnou koaliční spolupráci na ústeckém magistrátě. Další kolo vyjednávání začne po víkendu.

„Tento týden jsme sbírali požadavky jednotlivých stran a hnutí. Dávali jsme dohromady seznam podmínek, za kterých by bylo možné do koalice vstoupit. S našimi zastupiteli jsme to prošli a přidali naše požadavky,“ uvedl lídr ANO Petr Nedvědický. Dodal, že vše dnes předali PRO! Ústí a UFO. „Přes víkend budou mít možnost si naše body promyslet a v pondělí by mělo začít další kolo jednání, kde si řekneme, zda jsou nějaké věci pro ně nepřijatelné nebo zda můžeme pokračovat dál,“ upřesnil Nedvědický.

Návrh podle lídryní PRO! Ústí a UFO projednají během víkendu uvnitř svých hnutí.

„Jednání bylo korektní. Mluvili jsme o společných programových prioritách. Nabyla jsem dojmu, že ANO má jasný názor na fungování města. Do neděle probereme předloženou nabídku v širším grémiu UFO a v pondělí se sejdeme s týmem ANO,“ řekla Věra Nechybová, lídr UFO po jednání s týmem ANO.

„Dostali jsme podmínky pro spolupráci a my jako celé PRO! Ústí se k nim v sobotu sejdeme, probereme je a na pondělní schůzce se k nim vyjádříme. Předpokládám, že dáme nějaký náš protinávrh. Víc zatím nechci komentovat. Chceme, aby tu odpověď měli první oni od nás,“ uvedla Karolína Žákovská, lídr PRO! Ústí.

Jednání o nové koalici v Ústí nad Labem vrcholí. Jasno, kdo bude vládnout na ústeckém magistrátě, by tak mohlo být už příští týden.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*