Jiří Schmitzer oslaví sedmdesáté narozeniny koncertem i v Ústí

  •  

Pouhé dva dny před svými sedmdesátými narozeninami  uvede Jiří Schmitzer svůj písničkový  recitál v ústeckém Národním domě. Vstupenky na koncert, který se uskuteční 23. října od 19.30, jsou v předprodeji v Domě kultury a v Informačním středisku za 190 korun.

Známý český herec a písničkář se narodil 25.října 1949 v Praze.  Pražskou DAMU absolvoval v roce 1974, poté hrál v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a bezesporu patří mezi ty, kteří tuto scénu v sedmdesátých letech  proslavili. Rád se do Ústí vrací především jako písničkář, má zde okruh svých  posluchačů.

Od roku 1985 byl Schmitzer členem souboru legendárního Studia Ypsilon. Ve filmu debutoval v roce 1970. Hrál ve slavných filmech Marečku, podejte mi pero! (kde hrál syna svého vlastního otce), Postřižiny, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Černí baroni, Báječná léta pod psa, Kytice, v TV seriálu Chalupáři (kde hrál vnuka svého vlastního otce), dále ve filmech  Kanárek, Kráska v nesnázích a mnoha dalších. V roce 1997 získal Českého lva  jako „nejlepší herec v hlavní roli“ ve filmu Bumerang. Letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech uvedl nový český film Staříci, kde hraje spolu s Ladislavem Mrkvičkou titulní roli.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*