Justiční palác je stále ve hře, jeho cena vyšplhala na 2,4 miliardy

Pohled od kruhové křižovatky Na Rondelu. Archdesign.
  •  

Odkládaná stavba justičního areálu u rondelu na Bukově je stále ve hře. Během dvaceti let, co se o vzniku areálu jedná, ale jeho cena dramaticky vzrostla. Původně měl stát 850 milionů korun, nyní už jde o částku 2,4 miliardy. Podle ministerstva spravedlnosti je na vině jak zdražení ve stavebnictví, tak i rozšíření projektu.

Ministerstvo už vypsalo zakázku na správce stavby. „Nabídku podalo více subjektů a vítěz by mohl být znám ještě během měsíce června,“ řekla Markéta Poslušná z tiskového oddělení ministerstva. Pak budou následovat další fáze.

Výběrového řízení na zhotovitele stavby je plánováno na druhou polovinu letošního roku. „Následně bude zahájena samotná výstavba nového justičního areálu, přičemž délka výstavby je plánovaná na dva a půl roku,“ doplnila Poslušná.

O stavbě nové budovy justičního areálu u rondelu na Bukově se mluví od roku 2002. Urychlení stavby nepomohlo ani to, že v roce 2013 poklepal na základní kámen prezident Miloš Zeman s tehdejší ministryní spravedlnosti Marií Benešovou. Termín dokončení se odhadoval na rok 2018. Podle Markéty Poslušné je vypsání výběrového řízení na zhotovitele stavby plánováno na druhou polovinu letošního roku. „Následně bude zahájena samotná výstavba nového Justičního areálu, přičemž délka výstavby je plánovaná na dva a půl roku,“ doplnila Poslušná.

V nové budově má sídlit krajský a okresní soud se státním zastupitelstvím, Probační a mediační služba, pobočka ministerstva spravedlnosti a ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*