Justiční palác v Ústí je znovu ve hře

Pohled od kruhové křižovatky Na Rondelu. Archdesign.
  •  

Na zhruba 2,5 miliardy korun se může vyšplhat cena za výstavbu nového justičního paláce v Ústí nad Labem. Je to o asi miliardu více, než se předpokládalo, vyplývá z dokumentů, které projednávala vláda.

„Aktuálně se připravuje zadávací dokumentace na výběr zhotovitele stavby. Výběr zhotovitele je plánován na konci roku 2021,“ říká mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka s tím, že přípravné práce by mohly teoreticky začít ještě letos. Nový Justiční areál v Ústí nad Labem by měl být postavený za dva a půl roku od zahájení stavby.

Na stavbu se čeká již 19 let. Stávající sídla krajského i okresního soudu na Střekově jsou nedostačující, soud si projímá i prostory v Paláci Zdar. Během přípravných prací a zpracování projektové dokumentace, za více než 80 milionů korun, se změnily parametry projektu. Především, co se týče počtu zaměstnanců.

V červenci 2016 přešel projekt pod komplexní řízení ministerstva spravedlnosti a bylo rozhodnuto o navýšení finančních prostředků na celkovou realizaci akce. „Do dnešního dne podařilo zajistit výběr projektanta a zpracování projektové dokumentace pro realizaci akce. Na základě této dokumentace se podařilo úspěšně projednat zajištění chybějících finančních prostředků na samotnou realizaci akce,“ dodává mluvčí ministerstva.

V nové budově má sídlit krajský a okresní soud se státním zastupitelstvím, Probační a mediační služba, pobočka ministerstva spravedlnosti a ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

O stavbě nové budovy se mluví od roku 2002. Na základní kámen už v říjnu 2013 poklepal prezident Miloš Zeman společně s tehdejší i současnou ministryní spravedlnosti Marií Benešovou. Termín dokončení se odhadoval na rok 2018.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*