Kam na výlet na Ústecku nejen o víkendu

  •  

Letní prázdniny jsou již za dveřmi a rodiče se budou snažit svým dětem vymyslet program, aby neseděly celé dva měsíce u počítače. Vyrazit na rodinné výlety je určitě jedna z možností, jak poznat krásná místa v okolí Ústí nad Labem.

Pokud se počasí v létě vydaří, což v posledních letech bohužel není jisté, můžete navštívit nedávno pro veřejnost otevřené Jezero Milada u Chabařovic. Je to dobrý tip na výlet pro turisty, cyklisty, ale je možné se zde už i vykoupat. Písčitou pláž ale nečekejte, kameny jsou jak na cestách tak i při vstupu do vody.

Dalším zajímavým místem je přehrada Fláje u Litvínova, nedávno byla zpřístupněna zevnitř a rozhodně nejen ta, ale i okolní příroda stojí za návštěvu.

Fláje

Pojedete-li autem, vydat se můžete směrem k Dubí nedaleko Teplic a odtud směrem do Německa přes Cínovec do nedalekého městečka Altenberg, kde určitě navštívit musíte rašeliniště – přírodní rezervaci Georgenfelder Hochmoor, procházku v délce přibližně 1,5 kilometr zvládne každý.

Kdo by si rád dopřál trošku adrenalinu, pak bobová dráha v Altenbergu bude přesně pro Vás. Ideálně sem zajet když je „dole“ v Ústí kolem 30C, zde bude příjemně, maximálně 25C. My jsme zde byli v září a i když v Ústí bylo asi 18C, zde bylo asi 12C a když se řítíte z toho kopce, celkem zima byla slušná, takže doporučuji návštěvu hlavně v létě, když udeří tropy.

Bobová dráha Altenberg

Z Cínovce lze dále pokračovat pěšky nebo na kole na Komáří vížku, kam vede z obce Krupka nejdelší dvou-sedačková lanovka v Čechách. Autem se na „komárku“ také dostanete, ale lanovka je větší zážitek.

TIP: Vydejte se kolem Ústí do Krušných hor na kole.

Skalní město nad obcí Tisá také stojí za návštěvu, sem se dostanete buď z obce Libouchec nebo z Petrovic. Dále od turistické chaty v Tisé můžete pokračovat na Děčínský sněžník, také jedno z velmi krásných míst, které by nejen turista z Ústí nad Labem měl navštívit.

Tisá


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*