Kandidáti do Senátu už dostali svá čísla

 •  

Devět uchazečů o post senátora za Ústecko již získalo registraci a vědí, pod jakými čísly budou ucházet o hlasy voličů. S jedničkou jde do boje o senátorské křeslo bývalá ústecká primátorka a náměstkyně primátora Věra Nechybová za Ústecké fórum občanů. Dvojku získal historik a zastupitel Martin Krsek za hnutí Senátor 21. S trojkou za SPOLEČNĚ – TOP 09, KDU-ČSL jde do senátních voleb ředitel ústeckého gymnázia Alfréd Dytrt.

Se čtyřkou chce v horní komoře Parlamentu vystřídat Jaroslava Doubravu Jan Beer, který kandiduje za ROZUMNÍ. ODS vyslala do boje o post senátora rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martina Baleje, který jde do voleb s číslem pět.

Šestku má za Právo Respekt Odbornost bývalý policista Jaroslav Telecký. Se sedmičkou se senátorem chce stát i zastupitel René Hladík z SPD. KSČM vyšle do souboje o senátorský post dlouholetého zastupitele neštěmického obvodu Miloslava Buldru s číslem osm. Hnutí ANO bude s devítkou zastupovat současný primátor Jan Nedvědický.

Volby do Senátu se uskuteční 23. a 24. září spolu s volbami do zastupitelstev. Pokud ani jeden z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů, dva nejúspěšnější postupují do druhého kola. To se koná 30. září a 1. října.

Nynější senátor Jaroslav Doubrava byl poprvé zvolen senátorem v roce 1998, tehdy za KSČM. Ve funkci byl do roku 2004. Podruhé byl do Senátu zvolen v roce 2010 za hnutí Severočeši.cz. Potřetí se mu ve volbách podařilo uspět v roce 2016, kdy se ziskem 57,9 procenta hlasů porazil univerzitního profesora Františka Holešovského, který kandidoval za ANO.

Kandidáti do Senátu podle vylosovaných čísel:

 1. Věra Nechybová, Ústecké fórum občanů
 2. Martin Krsek, SEN 21
 3. Alfréd Dytrt, SPOLEČNĚ – TOP 09, KDU-ČSL
 4. Jan Beer, ROZUMNÍ
 5. Martin Balej, ODS
 6. Jaroslav Telecký, Právo Respekt Odbornost
 7. René Hladík, SPD
 8. Miloslav Buldra, KSČM
 9. Petr Nedvědický, ANO 2011

 


 •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*