Karatisté na Velké ceně Slovenska

  •  

Hlavní město Slovenska hostilo o tomto víkendu jeden z největších turnajů WKF karate ve východní Evropě – 42. ročník Velké ceny Slovenska. Turnaje se zúčastnilo téměř 1 500 závodníků z 234 zemí světa, převážně ze Slovenska, Polska, Maďarska, Litvy, Rakouska, Slovinska, Německa a České republiky.

Náš klub Sport Union Ústí nad Labem nominoval na tuto soutěž 8 závodníků, kteří měli nelehkou úlohu prosadit se ve velmi početně nabitých kategorií, které někdy končily až v pozdních nočních hodinách. Jmenovitě Martin Drábek, Dan Drábek, Kimi Zita, Michal Polák, Adam Šmejkal, Jan Bednář, Elen Kozlová a kata Matěj Pavel se utkali v eliminačních bojích s velmi kvalitními reprezentanty jednotlivých zemí.

Po zimní přípravě byl tento turnaj první zatěžkávací zkouškou, kde naši závodníci předvedli psychickou odolnost, technickou vybavenost a fyzickou zdatnost podpořenou vysokou kvalitou soupeřů. Tradičně kvalitní výkony předvedli Dan a Martin Drábkovi v kategoriích senioři a U21, ale bohužel na medaili to nestačilo, i když Dan skončil na bodovaném 4. místě. Zastoupil je kadet Kimi Zita ve váhové kategorii -57 kg, který se postupně probojoval až do souboje o třetí místo, kde porazil úřadujícího mistra republiky ČR Daniela Duba z Karlových Varů a obsadil třetí místo.

Velmi dobrý výkon předvedla také kadetka Elen Kozlová nad 54 kilogramů, která úspěšně postupovala až do 4. kola, kde ji porazila zkušená slovenská závodnice. Dařilo se i kadetu Adamu Šmejkalovi, který vybojoval 9. místo ve velmi nabité kategorii – 63 kg. Další výsledky: Jan Bednář kadet -63 kg -2. kolo, Michal Polák kadet -63 Kg – 1. kolo, Matěj Pavel kata Junioři – 25. místo.

Dalším krokem kvalitní přípravy našich závodníků bude společný trénink TmRS, a to hlavně z Libereckého a Ústeckého svazu, pozvání přijali i reprezentanti z německého klubu SeiWakai team.

 

Petr Nechyba, reprezentační trenér kumite TmRS Českého svazu karate pro ústecký a liberecký kraj


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*