Kardiologická klinika zavedla jako jedna z prvních v Česku novou léčbu

  •  

Kardiologická klinika Masarykovy nemocnice zahájila jako jedna z prvních v Česku katetrizační léčbu nedomykavosti mitrální chlopně. Nemocní s tímto onemocnění jsou standardně léčeni klasickou kardiochirurgickou operací – plastikou či náhradou mitrální chlopně.

Někteří nemocní však kardiochirurgický výkon nemohou podstoupit vzhledem k vysokému riziku operace z důvodu různých přidružených onemocnění. Právě pro tyto nemocné byla v nedávné době vyvinuta méně invazivní perkutánní léčba – zavedení MitraClipu, který nově aplikuje ústecká kardiologická klinika.

“Výkon spočívá v zavedení speciálního zařízení – clipu (kolíčku) přes pravou stehenní žílu až do levé srdeční síně a spojení obou cípů chlopně k sobě. Tímto způsobem dochází ke zmenšení nedomykavosti a zlepšení obtíží nemocných. Výsledky MitraClipu jsou srovnatelné s chirurgickou léčbou, oproti které je však výkon nemocnými mnohem lépe tolerován a nevyžaduje dlouhodobou hospitalizaci,” uvedl k nové metodě léčby professor Pavel Červinka, přednosta ústecké kardiologické kliniky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*