Karolína Syroťuková: Mojí vášní je zvedat těžké váhy

  •  

Vysokoškolská studentka z Chabařovic Karolína Syroťuková se věnuje modelingu od patnácti let. Tvrdá dřina se ústecké krásce ale rozhodně vyplatila. Stala se totiž vítězkou soutěže Miss Intercontinental Czech Republic 2022. A navíc jednou z nejmenších v celé historii soutěže. „Chci ukázat ostatním menším dívkám, že i ony se mohou stát královnou,“ říká.

Stala jste se Miss Intercontinental Czech Republic 2022. Jaký to byl pocit, když jste slyšela vyhlásit své jméno?

Byl to neuvěřitelný pocit, který se těžko popisuje. Měla jsem ohromnou radost a zároveň jsem byla dojatá z toho, že je naše společná cesta už u konce. Bylo ve mně spoustu pocitů. Ráda na tento okamžik vzpomínám.

Během finále jste ale posbírala více titulů, čekala jste to?

Ovšem, že jsem to nečekala! Ale musím uznat, že jsem tiše doufala, abych získala titul Miss Photogenic, jelikož si o sobě myslím, že jsem fotogenická a taky se mi podařilo se dostat na titulní stranu časopisu Perfect Woman, který jste mohli vidět v trafikách. Velice mě ale překvapil titul Miss Popularity, který byl založen na počtu hlasů. Hlasovalo se na oficiálních stránkách Miss Czech Republic skrze emailové adresy. Jsem velice vděčná, že pro mě hlasovalo tolik lidí a já tak měla tu čest odnést oba doprovodné tituly.

Proč si myslíte, že jste vyhrála právě vy a jaké povinnosti pro vás z toho vyplývají?

Myslím si, že jsem člověk, který toho měl hodně nabídnout, a to mou bojovou a loajální povahu. Jsem osoba, která je schopna na sobě tvrdě pracovat a jít si za daným cílem. Mohu o sobě také říci, že mám dobré komunikační dovednosti a že jsem rychle přizpůsobivá. Vyplývá z toho společenská odpovědnost. Býti vzorem a nositelem hodnot pro ostatní dívky a také být i nadále součástí Miss Czech Republic týmu, což znamená pracovní spolupráce na bázi smlouvy.

Co pro vás bylo na cestě soutěží nejtěžší?

Nejtěžší pro mě bylo se probojovat jako nejnižší semifinalistka a být vidět i mezi 180+ vysokými dívkami. Naštěstí soutěže krásy v dnešní době nejsou už jen o výšce a vzhledu ale o přesahu dané dívky. Stala jsem se tak historicky jedna z prvních vítězek nižšího vzrůstu. Jsem velice ráda, že jsem tu hranici prolomila, a tím ukázala i ostatním dívkám, že i když jsou menší, i tak mají možnost se stát královnou, pokud budou pracovité a cílevědomé. Dále pro mě bylo ze začátku těžké skloubit školu, práci a miss dohromady, moc volného času mi nezbývalo, ale naštěstí jsem vše zvládla.

Změnilo vám vítězství nějak výrazněji život?

Ano a to tím, že vítězství mi umožnilo jet na světovou soutěž Miss Intercontinental, kde jsem strávila necelých 20 dní. Příprava i soutěž samotná mě dost jako člověka posunula dopředu. Naučilo mě to, jak si uspořádat svůj vlastní čas, jak vynikat mezi 70 dívkami, jak odbourat trému či jak mluvit na veřejnosti a spoustu dalších věcí. Dále mi vítězství otevřelo dveře více do modelingového světa, ale i do mediálního. Získala jsem spoustu kontaktů a pracovních zakázek.

Šla byste do soutěže znovu, když už víte, do čeho jdete?

Vzhledem k tomu, že jsem bojovala podruhé se dostat do finálové top 10, tak již ne. Poprvé, když jsem byla v Miss, probojovala jsem se pouze do top 20, to mě namotivovalo na sobě pracovat a přihlásit se znovu. Celý proces od samotného castingu až po vybrání vítězek je velice dlouhý a obtížný. Pokud bych měla možnost jet, ale na jinou světovou soutěž rozhodně bych neváhala.

Co byste poradila dívkám, které chtějí usilovat o titul v soutěži krásy?

Doporučila bych jim v první řadě být a zůstat samy sebou. Snažit se být tou nejlepší verzí sebe sama. Dále také neustále na sobě pracovat a posouvat se dopředu. Poslouchat, co vám tým Miss Czech Republic radí a doporučuje. Uvědomit si hodnoty, které chcete šířit dál a být pro společnost přínosem.

Myslíte si, že být krásná je vždy výhodou, nebo naopak existují situace, kdy to není úplně pozitivum? Setkala jste se tím někdy?

Já upřímně jsem se s tím napřímo nesetkala. Setkala jsem se jen s tím, že každý má svůj ideál krásy. Vybavují se mi v hlavě vzpomínky, že když se vyhlásila top 10 či nové vítězky vždy se našel fanoušek, ale i odpůrce, který dívku nepovažoval za krásnou a často je to spojované s tím, že když je žena krásná vyvozuje to, že má za sebou plastickou úpravu či že má až moc make-upu. Přitom to tak doopravdy není. Já osobně si myslím, že každá žena je krásná svým kouzlem a osobností.

Věnujete se modelingu? Máte mezi modelkami nějaký vzor?

Ano. Modelingu se věnuji již od svých patnácti let. V modelingové agentuře jsem ale nikdy nebyla. Nechtěli mé přijmout kvůli mé výšce, tak jsem si zakázky buď vyhledávala sama anebo mě oslovovali. Se vstupem do Miss se mi modelingový svět mnohem více otevřel. Ze začátku jsem se věnovala převážně fotomodelingu, nyní jsou součástí i módní přehlídky.

Máme dobu sociálních sítí. Je to nutností být na sítích vidět?

Ano v dnešní době je to velice nutné. Veškerá prezentace se odehrává na sociálních sítí. Sociální sítě se hodnotí jako vaše vizitka, skrze které vás lidé mohou poznat a vidět. Nejvíce práce i do teď dostávám právě skrze sociální sítě ať už se jedná o spolupráci či o focení. Na světových soutěžích na to také dost nahlíží. Sledují vás, než tam přijedete a potom i po celou dobu soutěže. Sociální sítě se staly nezanedbatelnou součástí soutěže krásy.

Nikdo vás takzvaně nehejtuje?

Podotýkala jsem se s tím, když jsem byla mladší. Moje první soutěž krásy byla Dívka Talent v roce 2017, kde mi bylo patnáct let. Spoustu holek z okolí to nechápalo a snažily se to často zpochybňovat. Dále je jasné, že člověk někdy něco nahlédne v komentářích pod novinovým článkem, ale pokud člověk vstupuje do mediálního světa, s tím musí počítat. Naštěstí žádné negativní komentáře nedostávám (smích).

Na sociálních sítích se dá i vydělávat. Jaký na to máte názor?

Ano, je to tak. Je to prostor, kde mohu vyjádřit své hodnoty a postoje skrze vybrané značky. V dnešní době toho influenceři ale zneužívají jako jednoduchý zdroj příjmu a přijímají spolupráce, které nekorelují tak s jejich hodnotami. Já snažím přijímat jen ty spolupráce s firmami, které sama užívám nebo bych sama užívala jako konečný spotřebitel.

A co bulvár?

Žádné skandály nemám, takže se v něm neobjevuji (smích).

Pocházíte z Chabařovic. Co máte na Ústecku ráda, najdete nějaká oblíbená místa?

Je tu spoustu báječných míst a také spoustu přírody. Líbí se mi, jak jsme obklopeni horami. V Chabařovicích si ráda projdu či objedu Miladu na kole. Dále ráda jezdím na Děčínský Sněžník či do Tisé. Jsem milovník přírody, takže na procházky chodím neustále.

Žijete stále na severu Čech nebo vás život zavál jinam?

Ano, stále žiju na severu Čech. Zkusila jsem si i žít rok v Praze, a to v centru. Přestěhovala jsem se převážně právě kvůli vysoké škole. Momentálně bydlím zpět na severu Čech, a tak do školy musím dojíždět. Uvidím, kde jednou v budoucnu zakotvím. Zatím se stále rozmýšlím, možná to bude i v zahraničí. Uvidím, kam mě život zavede, zatím jsem ale na Ústecku spokojená. Bude to místo, kam se ráda budu vracet.

Prozradíte, co děláte? Studujete, pracujete?

Studuji vysokou školu, a to Univerzitu Karlovu obor marketing a public relations. Momentálně pracuji jako modelka, influencerka a také spravuji sociální sítě a dělám administrativu pro jednu firmu. Ve volném čase se věnuji zdravému životnímu stylu, takže nejvíce času trávím v posilovně. Mou vášní je zvedat těžké váhy, což je pro dívku či modelku neobvyklou vášní. Ráda se neustále posouvám a vzdělávám, proto navštěvuji různé akce a konference. Mimo jiné se také zajímám o ekonomii a kryptoměny.

A co plány do budoucna? Neplánujete třeba kariéru v zahraničí?

O budoucnosti přemýšlím často, protože jsem osobou neustále přemýšlející v dlouhodobém horizontu. Ve své budoucnosti bych se chtěla neustále vzdělávat, takže dokončit úspěšně bakalářský titul a následně navazovat na magisterské studium. Každopádně pokud bude možnosti mít kariéru i v zahraničí, jsem otevřena všemu, nadále bych chtěla kariérně růst a vybudovat si něco svého. Především bych chtěla dělat něco, co má smysl a žít plnohodnotný život se svými nejbližšími.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*