Kauza kolem Mariánského mostu pokračuje

  •  

Město Ústí nad Labem už více než dvacet let vede se stavitelem Mariánského mostu, Hutními montážemi Ostrava, soudní spor.  Jde o částku 633 milionů korun a úroky, které narůstají měsíčně o 2 miliony korun.

Společnost Hutní montáže nyní navrhla městu uzavřít dohodu o mimosoudním vyrovnání, kterou by byl spor definitivně uzavřen. Šlo by o částku 300 milionů korun ve třech ročních splátkách s tím, že by toto vyrovnání pokrylo veškeré žalované nároky.

Hutní montáže již dříve nabízely smír za částku 537 milionů korun, kterou později snížily na 430 milionů korun. Původně mělo město za stavbu mostu zaplatit 350 milionů korun.

Primátor Petr Nedvědický řekl, že smírný návrh Hutních montáží projedná s politickými kluby a předloží zastupitelstvu města.

S navrhovaným řešením sporu nesouhlasí náměstkyně primátora Věra Nechybová. „Soudní spor se vleče už řadu let a stále není jasný výsledek. Nyní proběhlo další jednání, které bylo odročeno. Já jsem přesvědčena o tom, že bychom se v tuto chvíli neměli k tomu postavit, že uznáváme svoji vinu, protože stále neexistují důkazy o tom, že město si nad rámec smlouvy něco objednalo. Je to složitá situace a v tuto chvíli jsme rozhodně pro, aby soudní spor pokračoval,“ vysvětluje Věra Nechybová a dodává, že ona za sebe ani klub Ústeckého fóra občanů pro přijetí vyrovnání hlasovat na nadcházejícím zastupitelstvu nebudou.

Mariánský most byl otevřen 30. července 1998 a stál 750 milionů korun. Celková délka mostu je 179 metrů, pylony jsou vysoké 60 metrů. Váha mostu je 3 500 tun. Konstrukce je částečně betonová, částečně ocelová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*