Kdo povede ústecký magistrát? V pátek začne další kolo jednání

  •  

Komunální volby vyhrálo hnutí ANO, které získalo devět mandátů, pro nadpoloviční většinu jich potřebuje ale dalších deset. ANO intenzivně vyjednává o možné spolupráci. Postupně se vyjednávací tým setkal se zástupci všech stran a hnutí v zastupitelstvu.  O jednotlivých variantách se už radili v úterý i samotní nově zvolení zastupitelé ústeckého ANO.

Další kolo vyjednávání s potencionálními koaličními partnery začne podle lídra ANO Nedvědického v pátek. Jakou variantu si ANO nakonec vybere, zatím jasné není. „Začínáme připravovat seznam našich podmínek, za kterých by bylo možné do koalice vstoupit. Jakou koalici nakonec uzavřeme, zatím jasné není.  Seznam podmínek budeme mít připravený, jak pro hnutí PRO! Ústí, tak i pro UFO. Co se týče obvodních radnic, tak se kolegové se zúčastňují informativních schůzek, ale za naši stranu se prozatím žádná koalice nepodepsala,“ říká lídr hnutí ANO Petr Nedvědický.

V Ústí nad Labem jsou v podstatě možné tři koalice. Podobně jako v roce 2014 může magistrát vést ANO s druhým hnutím PRO! Ústí a přibrat někoho dalšího, nebo se domluví se třetím UFO, které městu vládlo dosud, a znovu přibere někoho dalšího. Třetí možností je koalice bez PRO! Ústí a i bez UFO se všemi ostatními.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*