Ke kosti v krku letos záchranáři nemuseli

  •  

I přes vánoční svátky zůstávají záchranáři v pohotovosti. V Ústeckém kraji na 21 místech.

Zhruba 200 výjezdů. Taková je bilance záchranné služby po Štědrém dni v Ústeckém kraji. Nejčastěji se jednalo o pacienty s nevolností nebo úrazy.

Před budovou ústecké krajské záchranné služby v Ústí nad Labe vypadá vánoční čas jako relativně klidný čas, to ale neplatí pro jednotlivé sanitky, které vyjíždí k případům nebo dispečery na operačním středisku.

Na ústecké záchrance mají ozdobený vánoční stromeček, ale jak popisuje záchranář Prokop Voleník, rozdat služby na Štědrý den nebývá lehké: „Služba je normální, protože nemoci si nevybírají, jestli je svátek nebo běžný den, ale na ten Štědrý den se spíše hlásí kolegové, kteří jsou po škole a ještě nemají rodiny,“ říká.

Štědrý den 2015 nebyl o moc náročnější, než běžný volný den: „Zasahovali jsme zhruba u dvou set případů, většinou šlo o zhoršení stavu pacientů, nevolnosti nebo úrazy,“ potvrzuje úvodní bilanci.

A obligátní zapíchnutá rybí kost v krku? „ Tu letos na záchranáři neměli ani jednou,“ dodává Prokop Voleník z ústecké krajské záchranné služby.

ČRO Sever/Jan Bachorík


  •  

1 komentář u Ke kosti v krku letos záchranáři nemuseli

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*