Keith Stone Band v Nároďáku

  •  

Tenhle koncert v Národním domě si nesmíte nechat ujít. Uskuteční se 26. června od 20:00 hodin. Louisianský kytarista, zpěvák a skladatel, v jehož univerzálním kytarovém umění v kombinaci s oduševnělým bluesovým hlasem se neworleanské kořeny v plné míře neoddiskutovatelně zračí.

Mnoho let již Keith Stone pravidelně vystupuje na neworleanské scéně, kde sdílel pódia s takovými hráči jako je Irma Thomas, Ernie K-Doe, Dr. John, Walter Washington, George Porter, JR., a Davell Crawford. V letech 1990 – 1994 s kapelou otevíral koncert pro legendární umělce jako je Ray Charles, Gladys Night, Ricky Skaggs, a Albert Collins. V roce 2016 natáčí své debutové album „The Prodigal Returns“, na kterém hostuje i legendární pianista Dr. John. Toto album bylo velice kladně přijato nejen bluesovými fanoušky, ale i mezi hudebními kritiky. Například bylo oceněno čtyřmi hvězdami ve velice prestižním americkém hudebním časopise „DownBeat“.

Doprovodnou kapelu tvoří Tomáš Homuta (piano, Hammond organ), který se s Keith Stonem setkal právě v New Orleans, kam odjel na tři měsíce za novými zkušenostmi. Nakonec vystupoval s Keith Stone Band pravidelně dvakrát v týdnu přes dva měsíce v legendárním „B.B.Kings Blues Club“.  Rytmickou sekci tvoří: Marcello Borsano (Itálie) – bicí a Milan Schmidt -basa.  Tato doprovodná formace se už sešla na mezinárodním bluesovém festivalu Blues Alive, kde doprovázeli syny Muddyho Waterse – Big Billa Morganfielda a Muda Morganfielda.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*