Knihovna ocenila nejlepšího e-čtenáře

  •  

Severočeská vědecká knihovna vybrala mezi svými čtenáři nejlepšího čtenáře e-knih. Stal se jím pan Milan Svoboda, který je věrným čtenářem ústecké knihovny od roku 1994. Pár hodin po převzetí ocenění nejlepší e-čtenář Severočeské vědecké knihovny zvítězil i v krajském kole.

Milan Svoboda si v roce 2020 vypůjčil celkem 56 e-knih. Kromě toho, že drží prvenství v počtu vypůjčených e-knih, nedá dopustit ani na klasické tištěné knihy a pravidelně tak v současné době využívá i služeb výdejních okének knihovny. Jedná se o dlouholetého čtenáře, který je Severočeské vědecké knihovně věrný od roku 1994, kdy se do Ústí nad Labem přistěhoval z Kladenska. Sám pan Svoboda to potvrdil slovy: „Jakmile jsem se přistěhoval do Ústí, hned jsem si udělal průkazku do knihovny.“

Předání ocenění nejlepšímu e-čtenáři Severočeské vědecké knihovny proběhlo v komorním duchu za účasti ředitelky knihovny Jany Linhartové a městského radního pro kulturu Martina Krska. Kromě toho, že Čtenář roku obdržel několik knižních publikací, roční registraci do knihovny a dárkové předměty od Ústeckého kraje, knihovny a magistrátu města Ústí nad Labem, byl zároveň nominován do krajského kola soutěže.

„Jen pár hodin po předání ocenění našemu ústeckému e-čtenáři rozhodl Svaz knihovníků a informačních pracovníků o výherci krajského kola, kterým se k naší velké radosti stal opět Milan Svoboda. Oficiální vyhlášení krajského kola, které proběhne za účasti zástupců Ústeckého kraje, je předběžně naplánováno na druhou polovinu dubna. Vše bude ale samozřejmě ještě upřesněno s ohledem na vývoj pandemické situace,“ oznamuje ředitelka knihovny Jana Linhartová.

„Vítězstvím v krajském kole získal pan Svoboda nominaci na celorepublikové ocenění Čtenář roku 2021. V případě, že by zvítězil, putovalo by toto ocenění již druhý rok po sobě k nám do Ústí nad Labem, loni totiž v kategorii čtenář-učitel zvítězila ředitelka ústecké Speciální základní školy Pod Parkem Martina Brhelová,“ doplňuje Jana Linhartová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*