Knihovna podruhé láká k cestování po Ústeckém kraji

  •  

Severočeská vědecká knihovna vydala pokračování úspěšného turistického průvodce Zírej na ten kraj, tipy na výlety po Ústeckém kraji tentokrát pochází od jejích čtenářů. Křest knihy se uskuteční v sobotu 18. června v obci Homole u Panny.

V loňském roce Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem vydala turistického průvodce Zírej na ten kraj, na jehož stránkách se nachází 28 tipů na zajímavé výlety po Ústeckém kraji. Protože se publikace u veřejnosti setkala s úspěchem a v Ústeckém kraji je spousta krásných míst, která se do knihy nedostala, rozhodla se knihovna v letošním roce vydat pokračování. „Na rozdíl od prvního dílu, kde jednotlivá místa vybírali knihovníci a knihovnice, při tvorbě pokračování jsme se rozhodli požádat o pomoc naše čtenáře. Ti dokázali, že umí docenit krásy našeho kraje stejně jako naši knihovníci, a postupně nám zaslali 39 tipů na svá oblíbená místa, která stojí za navštívení,“ říká ke vzniku nové knihy ředitelka Severočeské vědecké knihovny Jana Linhartová a dodává, že mezi dvaceti osmi čtenáři, již se na tvorbě knihy podíleli, je i ředitelka Městské knihovny v Litvínově Marcela Güttnerová nebo náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák.

Stejně jako v případě prvního dílu je i publikace Zírej na ten kraj 2: toulky se čtenáři Ústeckým krajem nejen turistickým průvodcem, ale i cestovatelským deníkem, do něhož lze zaznamenávat zážitky z cest, vlepovat fotografie nebo kreslit obrázky. Kniha tedy opět získává svou finální podobu až v rukách čtenářů, kteří její stránky zaplní svými zážitky. Knihu je od června možné zakoupit u registračních pultů ve Vědecké a Lidové části Severočeské vědecké knihovny a na všech jejích pobočkách. Protože publikace láká čtenáře ven k poznávání Ústeckého kraje, i její křest proběhne pod širým nebem, a to v sobotu botu 18. června ve 13 hodin v obci Homole u Panny. Kromě zástupců knihovny a čtenářů, kteří se na vzniku knihy podíleli, se křtu zúčastní i starostka Homole u Panny Dagmar Mužíková nebo předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Ústeckého kraje Vlastimil Skála. Akce je určena široké veřejnosti, její návštěvu je možné spojit například s výletem na nedalekou zříceninu hradu Panna.

 

Jan Černecký, Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*