Knihovna se po rekonstrukci otevírá veřejnosti

  •  

Prostory Severočeské vědecké knihovny ve Velké Hradební jsou po rekonstrukci opět otevřeny veřejnosti. Oprava historické budovy přilehlé Wolfrumovy vily, ve které má knihovna svá oddělení, zachovala rekonstrukcí svou identitu a zároveň nabízí návštěvníkům veškerý komfort. Celkové náklady na opravu vily ve Velké Hradební činily 50 milionů korun. Ústecký kraj jako zřizovatel přispěl k opravě částkou přesahující deset milionů a zbylých 40 milionů byly dotace z evropských fondů.

Slavnostnímu aktu přestřižení pásky ve vnitřních prostorech předcházelo odhalení pamětní desky rodiny Wolfrumů. Toho se ujala krajská radní pro kulturu Jitka Sachetová a ústecký primátor Petr Nedvědický.

Pro veřejnost a návštěvníky knihovny byla dále otevřena galerie Maximka, kde se konala zároveň i vernisáž a křest nové knihy Dvacítky. „Pojednává o významných ženách našeho města. Jsou to ženy s velkým srdcem a velkou duší a je mi ctí, že tu mohou být dnes s námi,“ dodala ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Zahájení se zúčastnil i bývalý dlouholetý ředitel knihovny Aleš Brožek. „Jsem rád, že vila vypadá téměř identicky jako v roce 1915, kdy se stavěla. Jen škoda, že se toho Wolfrumové nedožili. Stále jsme v kontaktu s pátou generací jejich rodu. Carl-Heinz Wolfrum je však momentálně nemocný a mrzí ho, že nemohl do Ústí přijet,“ uvedl emeritní profesor Brožek.

Foto: kr-ustecky.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*