Knihovna vybavila polytechnické dílny nářadím za 171 tisíc

  •  

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem navázala spolupráci se společností Black and Decker, v rámci níž získala darem značkové nářadí DeWalt v hodnotě 171 000 korun. V současné době probíhají jednání o budoucích možnostech spolupráce.

Severočeská vědecká knihovna se dlouhodobě snaží navazovat nová partnerství a rozvíjet spolupráci s dalšími organizacemi. I když mezi partnery knihovny obvykle patří školy a další vzdělávací nebo kulturní instituce, knihovna je otevřená i smysluplné spolupráci se soukromým sektorem.

Díky této spolupráci získala knihovna darem nářadí do nových polytechnických dílen, jež začaly vznikat v období jarního lockdownu.

„Dílny, které jsme vybudovali v období, kdy musela být knihovna z důvodu vládních nařízení uzavřena, v současné době fungují ve zkušebním provozu. Zatím je navštěvují převážně školní exkurze, nejpozději od ledna 2022 chceme však provoz nastavit tak, aby je naplno mohla využívat i široká veřejnost. Fakt, že se zde naši čtenáři budou moci kromě práce s 3D tiskárnami, termolisem a dalšími technickými vymoženostmi naučit pracovat i s profesionálním ručním nářadím, je podle nás velkou přidanou hodnotou celého projektu,“ říká ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Hlavním důvodem, proč se firma Black and Decker rozhodla spolupracovat se Severočeskou vědeckou knihovnou, je její zájem podporovat vzdělávání a tvůrčí činnost v regionu. Nářadí v celkové hodnotě 171 000 Kč přijeli knihovně osobně předat zástupci vedení společnosti, ředitel výrobního závodu Remigiusz Smolarek a jednatelka výrobního závodu Simona Králová. V rámci tohoto setkání, při němž byla podepsána darovací smlouva, proběhlo i jednání o budoucích možnostech spolupráce, již mají obě strany zájem nadále rozvíjet.

„I když bude konkrétní podoba naší dlouhodobější spolupráce předmětem dalších schůzek, lze předpokládat, že se nám podaří najít kompromis, který bude v souladu jak se zřizovací listinou knihovny, tak s představami společnosti Black and Decker. V jednání je například možnost spolupráce na realizaci nejrůznějších praktických workshopů nebo projektových dnů,“ prozrazuje Jana Linhartová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*