Knihovna zve na Festival pohybu

Foto: pixabay.com
  •  

Jak na správný pohyb s dětmi? Proč souvisí řeč a motorika? Jak souvisí pohyb a kognitivní schopnosti? Na přednáškách a při odborných konzultacích vám odpovíme nejen na tyto otázky. Při workshopech si vyzkoušíte hravé procvičování jemné a hrubé motoriky, objevíte kouzlo seriality, seznámíte se se základními principy montessori, představíme vám bookstart, společně ozdobíme cupcakes a pokusíme se o rekord v počtu správně udělaných dřepů. Přijďte 27. května od 13:00 do 17:00 hodin do přednáškového sálu Winstona Churchilla 3. Vstupné je pro děti do 15 let zdarma, ostatní 50 korun.

PŘEDNÁŠKY:

VADNÉ DRŽENÍ TĚLA

Čas: 13.30–14.30

Přednášející: Bc. Barbora Lipšová

Přednáška fyzioterapeutky Barbory Lipšové vás seznámí s hlavními znaky vadného držení těla. Prezentace bude doplněna o fotografie dětí s vadným držením těla. Na snímcích budeme pozorovat a komentovat jednotlivé odchylky a ozřejmíme si, kdy je potřeba vyhledat fyzioterapeuta a kdy můžeme odchylky ovlivnit zapojením vhodných aktivit v domácím prostředí. Součástí bude ukázka vhodných aktivit do domácího i venkovního prostředí – ukázka překážkové dráhy, ukázka některých pozic, které je možné využít při hře s dítětem, ukázka nevhodných pozic, které dítě může využívat a jejich oprava. Řekneme si, co u dítěte sledovat v rámci vývoje a jaké „milníky“ jsou spojené s konkrétním věkem dítěte. V závěru si vše shrneme a doporučíme si vhodné sportovní aktivity pro děti předškolního věku, samozřejmostí je zodpovězení dotazů a tipy na instagramové profily, které se vyplatí sledovat pro rozšíření informací.

PROPOJENÍ JEMNÉ A HRUBÉ MOTORIKY

Čas: 15.00–16.00

Přednášející: Mgr. Iva Hroudová

Existuje nějaká souvislost řečového a motorického vývoje? Mají děti s vadou řeči sedět převážně doma a „učit se u stolu logopedii“ nebo je vhodné propojovat hravou formou cvičení hrubé a jemné motoriky s řečí? Jak vhodně a efektivně stimulovat řečový vývoj dítěte? Může mít absence pohybu dospělých nějakou souvislost se vznikem deficitů v oblasti kognitivních funkcí? Všechny tyto otázky v rámci své přednášky zodpoví klinická logopedka Iva Hroudová. Přijďte si popovídat, zeptat se a možná si i něco vyzkoušet.

STANOVIŠTĚ, WORKSHOPY (13.00–17.00)

CVIČENÍ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

Lektorka: Mgr. Štěpánka Krčková

Jak nejlépe fyzicky připravit děti pro život? Nepomáhejte jim. A ještě lépe? Nechte je zdolávat překážky. U stanoviště budete moci načerpat inspiraci, jak udělat vašim dětem doma nebo venku zajímavý a podnětný terén.

POHYBOVKA

Lektorka: Bc. Kateřina Pokorná

Představení české hry Pohybovka, která spojuje kouzlo čteného příběhu a radost z pohybu. Každý příběh ve hře obsahuje 16 cviků, které podporují přirozený a zdravý pohyb dětí.

PŘÍPRAVA PŘEDŠKOLÁKA Z POHLEDU ERGOTERAPEUTA

Lektorka: Bc. Jindřiška Moravcová

U stanoviště se dozvíte, jak a kdy začít u dětí s grafomotorikou, jak má vypadat správný ergonomický sed pro psaní, jak připravit pro psaní ruku (včetně ukázky uvolňovacích cvičení a vhodných psacích potřeb) nebo jak vybrat správnou ergonomickou školní tašku.

DĚTSKÁ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVKA (BOGI SPORT)

Lektor: Mgr. Patrik Zeman

U stanoviště se dozvíte, jak u dětí přirozeně rozvíjet pohyb a jak je motivovat ke sportu, tak aby pro ně sport byl především zábavou a chtěli se v něm dále rozvíjet.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*