Knihovně chybí 17 milionů

  •  

Spor o financování Severočeské vědecké knihovny, spadající pod Ústecký kraj, se rozhořel v Ústí. Knihovna totiž spravuje sedm poboček ve městě a kraj nyní chce, aby na provoz přispíval i zdejší magistrát. Knihovna po městě požaduje 17 milionů korun na mzdy a energie.

„Ta částka je obrovská. Na druhou stranu podíl statutárního města Ústí nad Labem je tam velice malý a náměstek Martin Klika byl pověřen jednáním,“ uvedl pro ČRo Sever hejtman Oldřich Bubeníček.

Město Ústí odmítá, že by peníze na provoz knihovny nedávalo. „Město vyšlo vstříc požadavkům ředitelky knihovny a zařadilo knihovnu do víceletých grantů. Má schválenou dotaci do roku 2020 ve výši 600 tisíc Kč ročně,“ říká ústecký primátor Nedvědický. „O tom, že by chyběly téměř dvě desítky milionů, nás nikdo neinformoval. O dalším financování budeme jednat se zřizovatelem,“ dodal.

Město v roce 2015 uzavřelo s krajem smlouvu o smě-ně budov. Kraji od města získal budovu knihovny v Churchillově ulici a město za to dostalo nemovitost na Střekově. Protože sídlo knihovny bylo hodnotnější o 1,81 milionu korun, dohodl se kraj s městem, že tyto peníze budou brány jako příspěvek města na knihovnu na dva roky. V případě, že knihovna peníze nedostane, tak hrozí omezení provozu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*