Koalici v Ústí chce ANO 2011 sestavit s UFO, ODS a sportovci

Lídr ústeckého ANO Petr Nedvědický. Foto: FB ústeckého ANO 2011
  •  

Vítězné hnutí ANO 2011 bude o koalici v Ústí jednat zejména s Ústeckým fórem občanů, ODS a hnutím PRO Zdraví a Sport. Informoval o tom ve čtvrtek večer lídr ANO Petr Nedvědický s tím, že hnutí jednalo se všemi subjekty zvolenými do zastupitelstva.

„Vůli voličů by nejvíce odrážela varianta spojující ANO 2011 s PRO! Ústí a UFO. Tuto variantu již od počátku odmítalo hnutí PRO! Ústí,“ uvádí v tiskovém prohlášení hnutí ANO.

„Přestože byla v první fázi preferovaná ze strany hnutí ANO 2011 varianta, která počítala se spojením s PRO! Ústí a dalšími dvěma subjekty, nakonec jsme od tohoto záměru upustili,“ řekl lídr ANO Nedvědický. Důvodem byla podle něho nestálost názorů a vnitřní nesourodost vyplývající z přílišného individualizmu jednotlivých členů jak hnutí PRO! Ústí, tak i dalšího z uvažovaných subjektů spolupráce a neustálé snahy o různé formy nátlaku na hnutí ANO. „V neposlední řadě to bylo odmítnutí námi navrhovaných podmínek vzájemné spolupráce. Naši zástupci se shodli, že taková koalice by vykazovala prvky značné nestability již od počátku, také s přihlédnutím ke špatné historické zkušenosti z minulých let,“ upřesnil Petr Nedvědický.

Během několikatýdenního jednání se postupně vyjasňovaly názory a podmínky, za kterých byly politické subjekty v zastupitelstvu ochotny vytvořit koalici, či spíše s kým by byly nebo nebyly ochotny do koalice jít. „Některé varianty však byly zcela nebo částečně odmítány, některé stanovené podmínky nebyly přijatelné pro všechny subjekty. Objevily se i snahy o zmenšení manévrovacího prostoru a vytvoření tlaku na hnutí ANO 2011, což se v důsledku projevilo ve změně k přístupu k té které koaliční sestavě,“ uvádí ANO v tiskové zprávě.

Vítěz voleb v Ústí věří, že jednání s UFO, ODS a PRO Zdraví s Sport brzy vyústí k podepsání koaliční dohody.

“My jsme opravdu velmi potěšeni touto důvěrou a popravdě řečeno jsme to až tak moc nečekali, zvlášť po vyjádření PRO! Ústí na sociálních sítích. Nepočítali jsme s tím, ale jsme rádi, a doufám, že dojdeme ke shodě, a že se nám podaří spolupracovat ku prospěchu našeho města,“  řekla Věra Nechybová, lídr UFO.

Občanští demokraté by se rádi podíleli na vedení Ústí. „Od počátku jsme deklarovali, že se chceme podílet na řízení města. Já si myslím, že takovým spojením se město posune dopředu, jinak bychom do takové koalice samozřejmě nevstupovali,“ sdělil předseda ústecké ODS Libor Turek.

„Nabídku od hnutí ANO jsme dostali, zatím však není nic podepsáno. Jednání stále probíhají. Jsme rádi, že se k nám ANO chová korektně, respektujeme je jako vítěze voleb, který má právo sestavit koalici a i kdyby tato koalice nedopadla, tak podpoříme primátora z hnutí ANO,“ dodal Michal Ševcovic z PRO Sport a Zdraví.

Hnutí ANO 2011 získalo v komunálních volbách v zastupitelstvu 9 mandátů, PRO! Ústí 8, UFO 5, ODS 4, SPD 3, Vaše Ústí 3, KSČM3 a PRO Zdraví a sport 2.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*