Koaliční jednání v Ústí budou pokračovat do konce týdne

  •  

V Ústí mají politické strany, jež uspěly v komunálních volbách, za sebou další kolo koaličního vyjednávání. Vítězné hnutí ANO se v pondělí odpoledne opět sešlo se zástupci hnutí PRO! Ústí a UFO.

„V minulém týdnu jsme dávali dohromady seznam podmínek, za kterých by bylo možné do koalice vstoupit. V pátek jsme vše předali PRO! Ústí a UFO, aby si vše mohli přes víkend prostudovat,“ řekl lídr ANO Petr Nedvědický.

Jak se pondělní schůzka vyvíjela z pohledu bývalé primátorky Věry Nechybové, lídra UFO. „V podstatě v tuto chvíli zatím žádná koalice jasná není a zatím ani nevíme, jak se ANO rozhodne. Dnes jsme si jen objasňovali páteční nastavení podmínek,“ dodala Nechybová.

Podobný názor měla i lídr Pro! Ústí Karolína Žákovská. „Schůzky probíhají korektně, ale vůbec si netroufám odhadovat výsledek jednání. My jsme dnes odpověděli na podmínky, které nám při minulé schůzce ANO předalo. Předali jsme naše návrhy, ke kterým se nám v pátek hnutí ANO vyjádří,“ sdělila Žákovská.

Kdy ANO vybere a představí svého koaličního partnera, zatím zřejmé není. „Všechny výsledky jednání musí tento týden ještě probrat s našimi zastupiteli a naší členskou základnou. Vše také probereme i s dalšími případnými koaličními partnery. A koncem týdne budou jednání pokračovat,“ uzavřel Nedvědický.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*