Komedie dell arte, boj o trůny i loupežnická pohádka. Do Ústí se vrací festival Divadelní zahrada

  •  

Ani letos nezůstane Ústí nad Labem bez letního divadelního festivalu pod širým nebem. Festival nejen o Shakespearovi – Divadelní zahrada se po loňské povedém prvním ročníku vrací předposlední týden letních prázdnin do romantické zahrady Českého rozhlasu Sever. Kompletní program najdete pod článkem.

Jako kdyby Ústí na svůj letní divadelní festival čekalo celé roky. Tak to na sklonku prázdnin v loňském roce vypadalo v zahradě Českého rozhlasu Sever. Každý den po celý týden vyprodané hlediště, krásné počasí a všeobecná spokojenost. První ročník se nadmíru povedl a proto letos nastal čas na pokračování. Činoherní studio v týdnu od 21. do 27. srpna opět odehraje všechny svoje inscenace Williama Shakespeara – představí všechny tři díly mocenské ságy Jindřich VI.,  postaví manéž pro Zkrocení zlé ženy a naposledy uvede veselohru Dva páni z Verony. Pro nejmenší diváky rozehraje poprvé venku pohádkový příběh Ronja, dcera loupežníka.

Divadelní zahrada je festival, jehož prvním ročníkem v roce 2016 Činoherní studio zahájilo tradici letních divadelních přehlídek pod širým nebem v zahradě Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem. Po dobu týdne na sklonku letních prázdnin v romantickém prostředí lesoparku tam ústecký Činoherák představí 6 inscenací, při jejichž vzniku se myslelo na letní a festivalová jeviště. Jsou to hlavně inscenace Williama Shakespeara, kterým se dramaturgie Činoherního studia věnuje pravidelně už několik sezón. Shakespearovský repertoár doplňuje vždy jedna hra pro nejmladší diváky.

Zahrada Českého rozhlasu Sever náleží k Wolfrumově vile, pseudogotické stavbě patřící do roku 1945 továrníku Wolfrumovi a jeho rodině. Nachází se v těsné blízkosti centra města, na kopci v ulici Na Schodech. Vila i s pozemkem byla po válce zkonfiskována státem a od té doby v ní sídlí pobočka redakce Českého rozhlasu, která je i spolupořadatelem festivalu. Lesopark se zahradou k ní náležící je dodnes ve výborném stavu a poskytuje zajímavé prostředí pro divadelní festival.
Více informaci k Wolfrumově vile najdete ZDE.

Kompletní program: 

Pondělí 21. srpna / 20.00
William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy

Úterý 22. srpna / 20.00
William Shakespeare: Jindřich VI. – 1. díl

Středa 23. srpna / 20.00
William Shakespeare: Jindřich VI. – 2. díl

Čtvrtek 24. srpna / 20.00
William Shakespeare: Jindřich VI. – 3. díl

Pátek 25. srpna / 17.00
Astrid Lindgrenová: Ronja, dcera loupežníka

Neděle 27. srpna / 17.00
William Shakespeare: Dva páni z Verony

 

Veškeré bližší informace hledejte na aktualizované stránce:
http://www.cinoherak.cz/cs/divadelni-zahrada-2017/

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*