Komise na výběr ředitele zoo je kompletní

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Ústečtí radní upravili složení výběrové komise na post ředitele ústecké zoo. Po odstoupení ředitele liberecké zoo do ní byl nově jmenován Erich Kočner.

Současný ředitel ZOO Košice ústeckou zoologickou zahradu dobře zná, v minulosti v ní působil. V komisi, jejímž předsedou je radní Jiří Madar, v jehož kompetenci je příspěvková organizace, zasedne ještě ředitelka ZOO Děčín Kateřina Majerová, bývalí ředitelé ústecké zahrady Bořek Voráč, Václav Poživil a Tomáš Kraus. Doplní je Jana Müllerová, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a sociální služeb, v jejíž kompetenci je příspěvková organizace.

Radní svolali mimořádnou radu města i v reakci na stanovisko Unie českých a slovenských zoologických zahrad. „Rada města za členy komise nominovala dva členy Unie, kteří jsou z regionu, spolupracují spolu a liberecký kandidát je dokonce členem klubu ústecké zoo. Po jeho odstoupení jsme přijali váš návrh. Svolali jsme ihned mimořádnou radu města a jmenovali členem výběrové komise vámi nominovaného ředitele košické zoo, který naši zahradu dobře zná, neb v ní také působil,“ píše v dopise, který dnes poslal náměstek primátorky Madar prezidentovi Unie zoo Miroslavu Bobkovi.

Přihlášky do výběrového řízení město přijímá do 16. listopadu, o dva dny později obálky otevře. Ředitel se má funkce ujmout od 1. ledna příštího roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*