Komunální volby: Rozhodneme, kdo povede Ústí

  •  

Dnes a zítra Ústečané rozhodnou, kdo povede magistrát a obvodní radnice další čtyři roky. Úderem 14:00 hodiny se otevřou volební místnosti a lidé v nich budou vybírat 37 zastupitelů na ústecký magistrát z třinácti stran a hnutí. Jejich lídry jsou za Pro! Ústí Richard Loskot, Ústecké fórum občanů Petr Křivan, ODS Michal Šidák, Vaše Ústí Lenka Vonka Černá. ANO 2011 vede Petr Nedvědický a Hnutí Zdraví Sport Prosperita Michal Ševcovic.

O novém složení budeme ve více než 150 volebních místnostech rozhodovat v pátek 23. září až do 22:00 hodin a v sobotu 24. září od 8:00 do 14:00 hodin. Kromě zastupitelů na magistrát budou lidé také vybírat patnáct zastupitelů na obvodní radnice v Neštěmicích, na Střekově a Severní Terase a jednadvacet v obvodu město. Výsledky by měly být známy v sobotu večer.

Ústečané budou volit svého senátora

Kromě komunálních voleb budou Ústečané vybírat také svého nového senátora. Do senátorského křesla se chce posadit primátor Petr Nedvědický (ANO) i exprimátorka Věra Nechybová (UFO). Kandiduje také historik Martin Krsek (Senátor 21), Miloslav Buldra (KSČM), Alfréd Dytrt (Společně) nebo Jan Beer (Rozumní). O post usiluje i rektor Martin Balej (ODS), Jaroslav Telecký (Právo Respekt Odbornost) a René Hladík (SPD).

Pokud nikdo z nich tento týden nezíská nadpoloviční počet hlasů, už za týden se bude konat druhé kolo senátních voleb. Utkají se v něm dva nejúspěšnější kandidáti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*