Kontrola odhalila v Mojžíři záškoláctví, špínu i auta bez technické

Foto: MgMUnL
  •  

Nepořádek i záškoláctví, to odhalily kontroly, které proběhly v problémové čtvrti Mojžíř. Akce se účastnili hasiči, hygienici, policie, pracovníci ČEZ i úředníci z magistrátu. Hygienici se podle mluvčí města Romany Macové zaměřili na výskyt štěnic či švábů ve vybraných bytech v ulici Jindřicha Plachty. „Konkrétní adresy byly vytipovány na základě dřívějšího šetření, které zde probíhalo. Pracovníci tento hmyz v lokalitě sice nenašli, ale obyvatelé bytů jeho přítomnost potvrdili,“ vysvětlila mluvčí Macová s tím, že proto dostali od hygieniků prostředky na likvidaci štěnic a švábů či lepové pásy, které mají odhalit tyto živočichy.

Ve společných prostorách nemovitostí byl zjištěn nepořádek, na zemi poházený odpad a zbytky potravin. „Podle tamních obyvatel je úklid hrazen v rámci poplatků za bydlení a provádí ho určená osoba. V době kontroly však nebyl úklid znatelný,“ dodala Macová a dodala, že strážníci odhalili čtrnáct vozidel bez pojištění a pět s propadlou technickou kontrolou.

V průběhu kontroly byly podle mluvčí města na sídlišti osloveny děti, které měly být tou dobou ve škole. Jejich rodiče či příbuzní neudali žádný adekvátní důvod absence. Pracovníci předali jména těchto dětí základním školám, na kterých jsou vedeny.

Kontrolní akci uspořádalo město a jejím organizátorem byl radní Michal Mohr, v jehož gesci jsou vyloučené lokality. „Zjištěné nedostatky a závady z této první preventivně bezpečnostní kontroly na sídlišti Mojžíř budou řešeny,“ řekl Michal Mohr a dodal, že kontroly se budou opakovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*